Za nami pierwsze starty Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Oliwia Drzazga i Małgorzata Myjak uplasowały się w czołówce stawki, dodatkowo ta druga zdobyła brąz w rwaniu.

Już na samym początku Mistrzostw Świata juniorów (U20), które odbywają się w meksykańskiej Guadalajarze, mogliśmy liczyć na wysokie lokaty, ponieważ pierwszego dnia na pomoście zaprezentowała się Oliwia Drzazga – srebrna medalistka Mistrzostw Europy U20.
Polka, startująca w kategorii -49kg, uzyskała w dwuboju 165kg, na co złożyły się wyniki 72kg w rwaniu oraz 93 w podrzucie. Oliwia w obu konkurencjach pozytywnie zaliczyła 2 pierwsze próby, natomiast nie dała rady przy ostatnich podejściach. Biało-Czerwona próbowała swoich sił przy ciężarach, odpowiednio, 74 i 95 kg. Po rwaniu Drzazga zajmowała 6 lokatę, a ostatecznie wynik 165kg zapewnił jej 5 miejsce. Jednego kilograma zabrakło Oliwii do medalu w podrzucie. Ciekawostką jest fakt, że nasza zawodniczka była najlepszą Europejką. Wygrała reprezentantka Tajpej Yi-Chen Huang (172kg), srebro trafiło do Amerykanki Rodriguez (171kg), a brąz do Japonki Abe (170kg).

Natomiast wczoraj po 22 czasu polskiego rozpoczęła się rywalizacja w kategorii -55kg kobiet, w której zaprezentowała się brązowa medalistka Mistrzostw Europy U20 – Małgorzata Myjak. Polka zaliczyła 80 oraz za drugim razem 83kg w rwaniu, co na półmetku dawało jej miejsce na podium. Niestety w drugiej części rywalki zaliczały ciężary powyżej 100kg, w przeciwieństwie do Polki. Niesamowity wynik i awans z piątej lokaty na pierwszą zanotowała zawodniczka z Armenii – Aleksandra Grigoryan (107 w podrzucie, łącznie 188kg). Gosia Myjak najpierw udanie zaliczyła 93 kg, ale później musiała poprawiać 96kg. Ta sztuka jej się udała, a łączny wynik 179kg zapewnił Polce 4 miejsce. Przed nią, oprócz Grigoryan, uplasowały się jeszcze dwie Japonki : Kawasaki (187kg) i Tsutsumi (186kg). Myjak otrzymała jednak brązowy medal za rwanie.