Duet Karol Drzewiecki i Szymon Walków postanowił w tym tygodniu rywalizować na kortach ziemnych w Oeiras, Portugalii. W pierwszej rundzie Polacy zmierzyli się z rozstawionym z numerem dwa duetem Christian Harrison i Fabrice Martin.

Spotkanie z Amerykaninem i Francuzem trwało zaledwie 57 minut. W pierwszym secie Drzewiecki i Walków zdołali utrzymać serwis tylko dwukrotnie, podczas gdy rywale przełamali im serwisy w czwartym i ósmym gemie, kończąc seta wynikiem 6:2. Na początku drugiego seta Biało-Czerwonym udało się wypracować trzy break pointy, jednak przeciwnicy zdołali je obronić.

Następnie Harrison i Martin zaczęli dominować, wygrywając pięć kolejnych gemów i ostatecznie zwyciężyli 6:2, 6:1, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale. Ich przeciwnikami w tym etapie będą w czwartek Szwed Simon Freund i Duńczyk Johannes Ingildsen.

Ostatnie tygodnie są bardzo trudne przede wszystkim dla Karola Drzewieckiego, który przegrał już sześć meczów z rzędu. Gorzowianin triumfował w ubiegłorocznej edycji Challengera w Poznaniu i będzie bronić aż stu punktów. Miejmy nadzieję, że Karol przełamie złą passę.

Szymon Walków 2023 roku nie mógł zaliczyć do udanych, ale ostatnie występy były dla niego bardzo udane. Półfinały w Splicie, Oeiras oraz Ostrawie pozwoliły mu wrócić do drugiej setki deblowego rankingu ATP. Dwa ostatnie turnieje to porażki już w pierwszych meczach w duecie z Drzewieckim.