Za nami niedziela obfitująca w bramki polskich piłkarzy. Po długiej niemocy strzeleckiej do siatki aż dwukrotnie trafił Adam Buksa, w tym samym spotkaniu, bramka Sebastiana Szymańskiego dała zwycięstwo jego drużynie.

Super Lig: Meczem obfitującym w gole był pojedynek Fenerbahce z Antalyaspor. W barwach drużyny gości Adam Buksa dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Są to pierwsze od kilku lat bramki Buksy w Europie. Trafieniem na wagę zwycięstwa Fenerbahce popisał się Sebastian Szymański. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. W tym samym czasie na innym tureckim boisku w koszulce Basaksehiru swoje spotkanie rozgrywał Krzysztof Piątek. W pojedynku przeciwko Istanbulsporem zszedł z murawy w 89. minucie.

Serie A: Niezbyt udaną kolejkę zaliczyli nasi reprezentanci w lidze włoskiej. Najpierw Mateusz Wieteska (Cagliari) tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego dostał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Następnie obrońcy Empoli, Sebastian Walukiewicz i Bartosz Bereszyński zanotowali kompletnie nieudane spotkanie, bowiem ich zespół przegrał na wyjeździe z AS Romą aż 7:0.

Championship: Bramkarz Milwall, Bartosz Białkowski ma za sobą dzień do zapomnienia. W spotkaniu przeciwko Leeds, Polak skapitulował trzy razy, przez co jego zespół uległ na swoim terenie 0:3.

Bundesliga: Dawid Kownacki (Werder Brema) rozegrał 45. minut w meczu wyjazdowym z Heidenheim.

2. Bundesliga: Michał Karbownik (Hertha Berlin) spędził pełne 90 minut na murawie w pojedynku z Braunschweig. Zespół ze stolicy Niemiec zanotował pewne zwycięstwo 3:0.