Niedzielne spotkania w zagranicznych ligach po raz kolejny obfitowały w sporo emocji. Nie zabrakło również dobrych występów Biało-Czerwonych.

Premier League

Aston Villa Matty’ego Casha zremisowała na wyjeździe z Bournemouth 2:2. Reprezentant Polski na murawie pojawił się w 74. minucie.

LaLiga

Robert Lewandowski spędził na murawie pełne 90 minut w wygranym przez FC Barcelonę spotkaniu z Atletico Madryt (1:0).

Serie A

Łukasz Skorupski rozegrał pełne spotkanie w bramce Bolognii przeciwko Lecce. W 85. minucie na boisku pojawił się również Kacper Urbański. W meczu padł remis 1:1. Salernitana Mateusza Łęgowskiego uległa 0:3 Fiorentinie. Polak na murawę wszedł w 58. minucie. Po 14. spotkaniach jego drużyna zamyka ligową tabelę z dorobkiem zaledwie 8 punktów. Niedzieli do udanych zaliczyć nie może również Piotr Zieliński. Jego Napoli na własnym terenie przegrało z Interem 0:3, a Polak pojawił się na boisku kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.

Parva Liga (Bułgaria)

Kolejny świetny występ ma za sobą Jakub Piotrowski (Ludogorets Razgrad). Pomocnik reprezentacji Polski grał przeciwko Botev Vratsa z opaską kapitana i ustrzelił dublet w zaledwie 3 minuty. W 56. minucie zdobył bramkę na 2:0, a 3 minuty później podwyższył wynik. Ostatecznie jego zespół wygrał aż 5:0. Polak po tym spotkaniu ma na koncie 6 ligowych trafień i 3 asysty.

2. Bundesliga

Dobry występ zanotował dziś Michał Karbownik (Hertha Berlin) przeciwko Elversberg. Jego zespół wygrał aż 5:1, a Polak miał swój udział przy jednej z bramek. W 67. minucie asystował przy trafieniu Niederlechnera na 4:1.

MLS

Do finału awansowała drużyna Mateusza Bogusza (Los Angeles FC), która w spotkaniu półfinałowym pokonała 2:0 Houston Dynamo Sebastiana Kowalczyka. Bogusz na murawie pojawił się w 77. minucie, natomiast Kowalczyk – w 86. O trofeum zespół Mateusza zawalczy z Columbus Crew już 9 grudnia.

Championship

Przemysław Płacheta na murawie w spotkaniu przeciwko Bristol City pojawił się w 75. minucie. Jego Norwich wygrało 2:1.

Bundesliga (Austria)

Sturm Graz Szymona Włodarczyka zremisował z BW Linz 1:1. Polski napastnik na boisku pojawił się w samej końcówce spotkania. Pełne 90 minut przeciwko Wolfsberger rozegrał natomiast Kamil Piątkowski (RB Salzburg). Obrońca w doliczonym czasie gry otrzymał żółtą kartkę. Jego zespół po 16 meczach zajmuje pozycję lidera ligi.

Superliga (Dania)

Kamil Grabara spędził pełne 90 minut między słupkami Kopenhagi w meczu przeciwko Aarhus. Jego drużyna przegrała 1:2.