Kamil Majchrzak po nieprawdopodobnym meczu awansował do finału turnieju ATP Challenger 75 w macedońskim Skopje. Polski tenisista pokonał Ryana Seggermana 7:6, 6:7, 6:2! Piotrkowianin zagra tym samym o swój drugi tytuł w tym roku na tym szczeblu rozgrywek.

Minione dni są dla 26-latka bardzo udane. Polak w ostatniej chwili uniknął gry w eliminacjach i wszedł jako rezerwowy do turnieju głównego w Skopje. Biało-Czerwony już od pierwszego meczu wykazuje bardzo dobrą dyspozycję i udowadnia, że jest w stanie wrócić do czołowej setki! Piątkowe zwycięstwo musi mieć dla niego znakomity smak.

Kamil Majchrzak osiąga lepsze wyniki na kortach ziemnych w Skopje niż wcześniej na twardych kortach w Chinach. Zarówno w Shenzhen, jak i w Guangzhou odpadł po pierwszym meczu, a następnie zrobił sobie blisko miesięczną przerwę od turniejów.

W drodze do półfinału w Skopje Polak pokonał Gauthiera Onclina, Jonasa Forejtka oraz Alexandra Weisa. Najwięcej trudności sprawił mu Czech, z którym musiał rozegrać trzy sety, natomiast pozostałych rywali pokonał w dwóch setach.

Do półfinałów w Macedonii Północnej zakwalifikowali się wyłącznie nierozstawieni zawodnicy. W piątek Majchrzak zmierzył się z Ryanem Seggermanem, zajmującym 555. miejsce w rankingu ATP. Amerykanin przeszedł przez kwalifikacje, pokonując Caluma Puttergilla i Constantina Bittouna Kouzmine, a później zwyciężył Mateja Dodiga i Neila Oberleitnera. Dodatkowo awansował do drugiej rundy dzięki walkowerowi Dimitara Kuzmanowa.

Pierwszy set układał się korzystniej dla Amerykanina, który prowadził 4:1 z przełamaniem. Jednak Kamil Majchrzak nie zamierzał rezygnować z walki i doprowadził do remisu 5:5, a następnie wygrał seta w tie-breaku, który zakończył się wynikiem 7-2 dla Polaka.

W drugim secie sytuacja była odwrotna. Majchrzak szybko objął prowadzenie 3:0, 4:1, a nawet 5:2, ale następnie przegrał trzy kolejne gemy. Przy stanie 5:4 nie wykorzystał trzech piłek meczowych. Niewykorzystane szanse odbiły się na nim, gdyż Seggerman wygrał seta w tie-breaku, zakończonym wynikiem 8-6 dla Amerykanina.

Trzeci set miał inny przebieg. Majchrzak szybko przejął inicjatywę, wygrywając pięć gemów z rzędu od stanu 0:1 do 5:1. Ostatecznie zakończył seta wynikiem 6:2, nie potrzebując tym razem tie-breaka. Jego finałowym rywalem będzie austriacki talent, Joel Schwaerzler. Austriak w styczniu tego roku skończył 18 lat i ma olbrzymi potencjał.