W rewanżowym meczu 1/8 Pucharu CEV Aluron Warta Zawiercie na wyjeździe mierzyła się z Alianz Milano. W 1 spotkaniu ekipa z Polski zwyciężyła 3:0, więc do awansu do ćwierćfinału potrzeba nam było jedynie 2 setów.

Alianz Milano:

Paolo Porro, Ferre Reggers, Yuki Ishikawa, Matey Kaziyski, Agustin Loser, Matteo Piano, Damiano Catania (L)

Aluron CMC Warta Zawiercie:

Miguel Tavares, Karol Butryn, Bartłomiej Kwolek, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Mateusz Bieniek, Luke Perry (L)

Mecz rozpoczął się w sposób idealny dla nas. Dobrze na zagrywce prezentował się Kwolek oraz Butryn, dzięki czemu szybko wyszliśmy na prowadzenie – 11:4. Gdy już się wydawało, że Aluron pewnie zmierza do zwycięstwa w partii pierwszej, to zespół z Mediolanu zaczął niebezpiecznie wracać do spotkania. Zbliżyli się do nas na 1 punkt – 15:16. Chwilę później znów odskoczyliśmy przy serwisie Butryna – 19:15, aby następnie znów stracić większość przewagi – 19:18 dla Zawiercia. Na szczęście w końcówce przetrzymaliśmy napór rywali, a set zakończył skutecznym blokiem Clevnot – 25:22.

Podobnie jak Warta Zawiercie rozpoczęła pierwszy set, tak samo zagrała na początku drugiego. Tutaj również z bardzo dobrej strony w polu serwisowym popisał się Kwolek, dając swojemu zespołowi cztery punkty przewagi – 6:2. Od tego momentu przeciwnicy mozolnie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu po 11. W końcówce lepiej zagrał polski zespół, wychodząc na 2 punkty przewagi po zagrywce Clevnot – 18:16. Partie zakończył błąd Ishikawy – 25:22, co oznaczało, że Aluron Warta Zawiercie awansowała do ćwierćfinału Pucharu CEV, gdzie zmierzy się z innym polskim zespołem – Asseco Resovią Rzeszów.

W secie o pietruszkę obaj trenerzy oszczędzili swoich podstawowych zawodników. Na boisku z siatkarzy Warty pozostał jedynie Kwolek. Co do samych wydarzeń boiskowych w trzeciej partii były one niezmiernie wyrównane. W zasadzie poza bardzo krótkimi wyskokami – 8:6 dla Alianz oraz 16:14 dla Warty, nikt nie potrafił wyrobić sobie przewagi nad rywalem, co oznaczało bardzo ciekawą końcówkę tego seta, gdzie Gąsior ustrzelił z zagrywki Ishikawę i mieliśmy 22:20. Zespól Aluronu nie oddał już tego prowadzenia aż do końca, a set zakończył skuteczny atak Kwolka – 25:23.

Alianz Milano vs Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

“Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!”