Od zwycięstwa polskie rugbystki rozpoczęły w Monako zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Polki pokonały Czeszki, a jutro rozegrają kolejne mecze grupowe.

Pierwsza część spotkania zdecydowanie nie ułożyła się po naszej myśli. Były to minuty ciężkiej walki, ale nie przełożyły się na udane akcje. Tuż przed przerwą błąd Julianny Schuster bezwzględnie wykorzystały Czeszki, które wyszły na prowadzenie 7:0.  W drugiej połowie meczu udało nam się szybko wyrównać za sprawą punktów Ilony Zaishliuk (przyłożenie) i Julii Druzgały (podwyższenie). Chwilę później Natalia Pamięta znakomicie wymanewrowała rywalki i zdobyła drugie przyłożenie dla Polski. Później niezwykłą waleczność pokazała Oliwia Krysiak i mimo że rywalki już powaliły ją na ziemię to Polka wstała i zakończyła akcję punktami. Pod koniec spotkania świetnie w obronie popracowała Marta Morus. Po odzyskaniu piłki przez nasze zawodniczki trafiła ona na skrzydło do niezawodnej Ilony Zaishliuk, która przypieczętowała zwycięstwo polskiej reprezentacji. Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały ten mecz 24:7.

W drugim dzisiejszym meczu Chinki rozbiły zawodniczki z Meksyku aż 55:0. Jutro nastąpi zakończenie fazy grupowej. Polki zagrają o godzinie 10:00 z Meksykiem, a o 14:36 z Chinami. Faza pucharowa odbędzie się natomiast w niedzielę. Kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie zdobędą tylko zwyciężczynie całego turnieju.