Reprezentacja Polski w rugby 7 kobiet pozostaje niepokonana na pierwszym turnieju Mistrzostw Europy w Makarskiej. W ćwierćfinale Polki wygrały z Czeszkami i jutro powalczą o podium.

Po dwóch zwycięstwach we wczorajszym, pierwszym dniu Mistrzostw Europy Polkom pozostał ostatni mecz grupowy, za to ten najważniejszy. Stawką było pierwsze miejsce i potencjalnie łatwiejszy ćwierćfinał, a rywalkami mocne Brytyjki. Biało-Czerwone wyszły na ten mecz z zamiarem odważnej gry. Po minucie przyłożenie zanotowała Sylwia Witkowska. Polki pozostawały w ataku i poprawiły wynik meczu na 10:0 po podwyższeniu Katarzyny Paszczyk. Jeszcze przed przerwą Paszczyk zdobyła kolejne punkty i na półmetku spotkania prowadziliśmy 15:0. Drugą połowę natomiast rozpoczęliśmy od rozprowadzenia akcji przez Annę Klichowską, a następnie Julia Druzgała wykorzystała swoją szybkość do zdobycia kolejnego przyłożenia dla Polski. Punkty dołożyła też Ilona Zaishliuk. Wielka Brytania po ponad 4 minutach drugiej połowy zdołała po raz pierwszy zapisać punkty na swoim koncie. Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały ten mecz 25:5.

Dzięki wygraniu grupy C w ćwierćfinale polskie rugbystki zmierzyły się z trzecim zespołem grupy A – Czechami. Pierwsze punkty dla naszej drużyny w tym spotkaniu zdobyła Hanna Maliszewska. Następnie przyłożenie zanotowała Katarzyna Paszczyk, a podwyższyła Julia Druzgała. Do przerwy wynik meczu brzmiał więc 12:0. W drugiej połowie przez długi czas żadna z drużyn nie była w stanie wykonać udanej akcji. Niestety po 4 minutach dokonały tego Czeszki i zmniejszyły straty. Polek to jednak nie stremowało i po udanej końcówce wygrały ćwierćfinałowe starcie 19:5.

W jutrzejszym półfinale o godzinie 12:20 Polki zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii. Drugą parę półfinałową stworzyły Francuzki z Belgijkami.