Za nami półfinały w Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym w Budapeszcie. Spośród szóstki Biało-Czerwonych zdecydowanie najlepiej spisał się Sebastian Stasiak, który awansował do jutrzejszego finału.

Stasiak swój start w półfinale A rozpoczął od 16 wygranych walk na szermierczej planszy i po pierwszej konkurencji zajmował 9 miejsce. W pływaniu uzyskał 12 rezultat, ale dużo lepiej poradził sobie w laser runie – 6 wynik. Łącznie dało to Sebastianowi 1178 punktów i 9 miejsce, ostatnie premiujące awansem do finału. Blisko awansu był też Łukasz Gutkowski, który zdobył tylko 3 punkty mniej od swojego kolegi i zajął 10 lokatę. Łukasz najsłabiej zaprezentował się w szermierce i nawet fantastyczny występ w laser runie nie wystarczył do odrobienia strat. W półfinale B 12 miejsce zajął Daniel Ławrynowicz (1192 punkty).

Wczoraj o występ w finale walczyły nasze panie. Niestety bez szczęśliwego zakończenia. Natalia Dominiak z wynikiem 1071 punktów zajęła 14 miejsce w półfinale A. Z kolei w półfinale B 11 była Anna Maliszewska (1061 punktów), a 13 lokatę zajęła Oktawia Nowacka (1052 punkty).