Weronika Dawidek zajęła 20 miejsce w slalomie równoległym w zawodach Pucharu Świata. To już kolejne zawody, w których 17-latka plasuje się w najlepszej “20”. Na więcej liczyliśmy z pewnością w przypadku Oskara Kwiatkowskiego.

W bułgarskim Pamporovo odbył się dziś drugi slalom równoległy. Wczoraj najlepszy wynik w sezonie uzyskał Oskar Kwiatkowski, chociaż nie udało mu się awansować do ćwierćfinału. Dziś natomiast naszemu najlepszemu snowboardziście nie powiodło się w kwalifikacjach. Co prawda po pierwszym przejeździe Oskar był 5, ale poważne błędy w drugim zaprzepaściły szansę na awans do fazy pucharowej. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 21 lokacie, 44 był Michał Nowaczyk, a przejazdu nie ukończył Mikołaj Rutkowski. Wygrał Koreańczyk Sangho Lee, drugie miejsce zajął Austriak Andreas Prommegger, a trzecie jego kolega z kadry Fabian Obmann.

Natomiast wśród pań formę utrzymuje Weronika Dawidek. Nasza juniorka ma już na swoim koncie w tym sezonie występ w 1/8 finału. W Bułgarii również zanotowała dobre starty. Po wczorajszym 19 miejscu dziś uplasowała się jedynie oczko niżej, zgarniając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Maria Bukowska-Chyc zajęła 23 miejsce i także zdobyła punkty Pucharu Świata. Olimpia Kwiatkowska niestety nie ukończyła pierwszego przejazdu. W wielkim finale wygrała Czeszka Ester Ledecka, która minimalnie pokonała Austriaczkę Sabine Schoeffmann. Trzeci stopień podium trafił do Japonki Tsubaki Miki.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się już 25 stycznia (czwartek) w słoweńskiej Rogli. Będzie to slalom gigant równoległy.