Trzeci dzień Pucharu Świata w Japonii i pierwsze podium dla reprezentacji Polski zdobyte przez Karolinę Bosiek i Damiana Żurka w sztafecie mieszanej. Konkurencja została rozegrana po raz pierwszy w historii zawodów.

Sztafeta mieszana

Polacy w swoim biegu po bardzo dobrych zmianach zajęli miejsce trzecie z czasem 2:56.12, zaraz za Kanadą oraz Holendrami. W ostatnim biegu, w którym wystąpili m.in. reprezentanci USA i Norwegii niespodziewanie wszystkie duety uzyskały gorsze rezultaty, co zapewniło podium Karolinie Bosiek i Damianowi Żurkowi. Już po zakończeniu zawodów, dzięki dyskwalifikacji Kanady, uplasowaliśmy się na drugim miejscu, a na trzecie wskoczyła reprezentacja USA.

3000M

Prócz występu w sztafecie mieliśmy rozgrywane dziś najdłuższe dystanse, między innymi 3000M z naszą doświadczoną zawodniczką Magdaleną Czyszczoń. Zajęła ona 13 miejsce w dywizji A z czasem 4:16.76.

3000M dywizja B

Ostatnie lokaty okupowane przez Polki. Natalia Jabrzyk – 22 (4:26.51)

Olga Piotrowska ostatnia – 24 (4:31.55).

500M

Koronny dystans Polaków dający nam w przeszłości wiele powodów do radości. Niestety dziś nie wyglądało to tak dobrze.

Najwyżej z Polaków uplasował się Piotr Michalski – 16 miejsce z czasem 35.44. Dwa oczka niżej Marek Kania 18 – 35.53 i na ostatnim miejscu Damian Żurek 35.84.

W dywizji B na tym dystansie wystąpił Jakub Piotrowski, który uzyskał nowy rekord życiowy 35.79, co dało mu 12 lokatę.

5000M dywizja B

Na długim dystansie u Panów startował jeden reprezentant Polski Szymon Palka. Z czasem 6:38.89 zajął dość odległą, 20 lokatę.