Polska kadra na igrzyska olimpijskie w strzelectwie powiększa się! Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Rio de Janeiro Aleksandra Pietruk wywalczyła przepustkę dla naszego kraju w konkurencji karabin trzy postawy.

W kwalifikacjach Aleksandra Pietruk z dorobkiem 590 punktów zajęła 7 miejsce, co wystarczyło by zameldować się w finale, ponieważ awans uzyskuje czołowa ósemka. Polka strzelała bardzo równo. W postawie klęcząc oraz leżąc zdobyła po 197 punktów, natomiast w stojącej o jeden mniej.

Finałową rywalizację Pietruk rozpoczęła od niezłych strzałów, ale mimo to plasowała się w drugiej części stawki. Po 10 próbach Polka zajmowała 6 lokatę. Po kolejnych pięciu, które kończyły pierwszą część finału, przesunęła się w górę klasyfikacji na 3 miejsce. Niestety słabsze strzały w postawie leżąc spowodowały spadek Aleksandry na ostatnie, 8 miejsce. Biało-Czerwona musiała bronić się przed eliminacją. Na szczęście robiła to niezwykle skutecznie, bardzo dobrze spisując się w postawie stojąc. Kluczowa była jej rywalizacja z Kazaszką Bezrukovą, którą udało jej się pokonać o 0,3 punktu. Aleksandra Pietruk ostatecznie zajęła 4 miejsce, które tym razem wcale nie było pechowe, ponieważ zapewniło Polce wywalczenie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!