Szymon Sowiński zachwyca podczas Mistrzostw Europy w parastrzelectwie w Grenadzie (Hiszpania). Zawodnik Startu Zielona Góra, po zwycięstwie w konkurencji pistoletu sportowego, fantastycznie spisał się również w pistolecie pneumatycznym P1 10m.

W poniedziałek Sowiński rozpoczął zmagania od 3. miejsca w kwalifikacjach (567-17x) i awansu do finału. W nim już nie miał sobie równych, zgromadził 235.2 punktów i po raz drugi na hiszpańskich strzelnicach został Mistrzem Europy! Maciej Burzyński zajął 13. (550-10x), zaś Kacper Pierzyński 18. (542-9x) miejsce. Rezultaty Biało-Czerwonych przełożyły się na dobry wynik drużyny, który pozwolił sięgnąć im po srebrne medale. Tym samym w Grenadzie reprezentacja Polski zdobyła już 6 krążków: 3 złote i 3 srebrne.