Nasi reprezentanci w strzelectwie kontynuują dobrą passę podczas trwających w Chorwacji Mistrzostw Europy. Dzisiaj w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc złoty medal zdobył Wiktor Sajdak. Dobrze spisała się także dwójka naszych pozostałych zawodników: Michał Chojnowski i Jakub Goliszek, dzięki czemu nasza drużyna uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Do startu w zawodach przystąpiło 37 zawodników, w tym czwórka Polaków. Oprócz wyżej wspomnianej trójki zobaczyliśmy również Walerego Maksimowa. Po pierwszej serii żaden z naszych reprezentantów nie znajdował się w czołowej piątce. Dopiero w drugiej serii poprawił się Wiktor Sajdak, co pozwoliło mu na awans na wyższą lokatę. Polak utrzymywał dobry poziom, a w ostatniej serii popisał się najlepszym wynikiem podczas tych zawodów i ostatecznie z wynikiem 627.0 pkt zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów. Na 14 miejscu uplasował się Jakub Goliszek, który zgromadził 620.0 pkt. Nieco gorzej poszło Michałowi Chojnowskiemu, którego sklasyfikowano na 25 miejscu. Stawkę zawodników zamknął dzisiaj Walery Maksimow.

Do klasyfikacji drużynowej liczyły się wyniki trzech najlepszych reprezentantów z danego kraju. Dzięki świetnej postawie Wiktora Sajdaka i dobrym strzelaniom Jakuba Goliszka i Michała Chojnowskiego, Polacy zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowy medal. Do Węgrów, którzy zajęli drugą lokatę naszym strzelcom zabrakło jedynie 1 punktu. Zwycięzcami zawodów zostali Niemcy.