Znakomite informacje z Neapolu, Polskie florecistki zostały mistrzyniami Europy kadetek! Nasze zawodniczki w wielkim finale okazały się lepsze od reprezentantek gospodarzy!

Polskie florecistki w turnieju były rozstawione z numerem jeden i były wśród faworytek do podium. Skład naszej ekipy tworzyły (Michalina Bartol, Natasza Kuś, Aleksandra Nowakowska, Hanna Wojtas). Nasza drużyna w pierwszej rundzie mierzyła się z reprezentacją Hiszpanii którą wysoko pokonała 45:12, następnie w walce o strefę medalową dziewczyny pokonały 45:20 Słowaczki. W walce o wielki finał mierzyliśmy się z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Polskie florecistki kolejny raz pokazały klasę znowu deklasując przeciwniczki wygrywając pojedynek 45:14 zapewniając sobie awans do wielkiego finału!

Rywalkami w finale były rozstawione z numerem dwa gospodynie. Włoszki we florecie to bardzo uznana marka więc było wiadome, że czekać nas będzie wyrównane i emocjonującego spotkanie. Po pierwszych trzech walkach 15:10 prowadził nasz zespół, po kolejnych 3 walkach wynik punktowy się wyrównał dalej prowadziły Polki ale już tylko jednym oczkiem 26:25. W siódmej walce Włoszki nam uciekły za sprawą fantastycznego pojedynku Włoszki Marii Fattori rywalki wyszły na prowadzenie 33:31. Liderka naszej reprezentacji Natasza Kuś wygrała swój pojedynek i wyrównała stan spotkania do wyniku 38:38. Do ostatniej walki tego turnieju gdzie stawką było złoto mistrzostw Europy kadetek wyszły Hanna Wojtas i Mariavittoria Berretta. Ostatecznie lepszą 7:5  w tym starciu okazała się reprezentantka Polski która dała naszej drużynie wygraną 45:43 i drużynowe złoto we florecie w kategorii kadetek! Przyszłość floretu rysuje się w pięknych barwach i mamy nadzieję na kolejne fantastyczne sukcesy dziewczyn oraz całej dyscypliny.

Droga po złoty medal florecistek: 

1/8 Polska – Hiszpania 45:12

1/4 Polska – Słowacja 45:20

1/2 Polska – Wielka Brytania 45:14

Finał: Polska – Włochy 45:43

To nie koniec dobrych informacji jeśli chodzi o nasze kadetki w turnieju indywidualnym dwa dni wcześniej po medal sięgnęła Natasza Kuś. Nasza zawodniczka w czwartek sięgnęła po brązowy medal. Lepsza w walce półfinałowej od naszej zawodniczki okazała się reprezentantka Włoch Mariavittoria Berretta

Droga Nataszy Kuś do indywidualnego medalu:

1/32 Natasza Kuś – Claudia Bartus (Węgry) 15:7

1/16 Natasza Kuś – Katerina Illekova (Czechy) 15:5

1/8 Natasza Kuś – Polina Kozlova (Łotwa) 15:12

1/4 Natasza Kuś – Olivia Cauvet (Francja) 15:14

1/2 Natasza Kuś – Mariavittoria Berretta (Włochy) 11:15

Mistrzynią Europy została Węgierka Anna Kollar.

Jutro ostatni dzień rywalizacji kadetów w Neapolu. Przed nami rywalizacje drużynowe szpadzistek, szablistów i florecistów.