Znakomity weekend mają za sobą nasi młodzi szermierze! Polska reprezentacja w ten weekend zdobyła aż 3 medale dwa brązowe krążki zdobyły drużyny szpadzistek i szablistek a dodatkowo na podium zawodów indywidualnych znalazła się Alicja Klasik!
Szpada:

Nasi młodzi specjaliści od szpady i floretu walczyli we włoskim Udine natomiast od szabli w Węgierskim Budapeszcie. Nasze szpadzistki w piątek wywalczyły brązowy medal w konkurencji drużynowej, dziewczyny walczyły w składzie: Cecylia Cieślik, Alicja Klasik, Emilia Korkus, Oliwia Tercjak. Polki w półfinale musiały uznać wyższość kadry Ukrainy, nasze szpadzistki przegrały półfinał 42:45, natomiast w meczu o brąz były zdecydowanie lepsze od Francuzek pokonując je 44:37. Cały turniej wygrywały nasze rywalki z półfinału które w wielkim finale pokonały kadrę Włoch 33:32. Nasi mężczyźni w zawodach drużynowych zajęli 12 pozycję.

Dzień wcześniej ogromny powód do radości miała natomiast Alicja Klasik która w rywalizacji indywidualnej zdobyła brązowy medal, na drodze do finału stanęła jednak Chinka Chen Chen. Polce naprawdę niedużo zabrakło ponieważ przegrała z Azjatką wynikiem 14:15, dobry występ zaliczyła również Cecylia Cieślik która zajęła 7 miejsce. Druga z Polek w pojedynku ćwierćfinałowym uległa Alicji Klasik. Najlepiej z mężczyzn zaprezentował się Szymon Wojciechowski który zajął 7 miejsce.

Floret:

Trochę gorzej we Włoszech poszło naszym specjalistą od floretu, w turnieju drużynowym panie zajęły 5 miejsce w składzie: Marta Jakubowska, Amelia Olszewska, Hanna Wojtas, Karolina Żurawska), natomiast panowie zajęli również dobre 5 miejsce (Jakub Kotek, Jan Nowak, Szymon Pacholczyk, Bartosz Sucharczuk). W turniejach indywidualnych najlepszą z Polek była Karolina Żurawska która zajęła 9 miejsce. Najlepszym florecistą był natomiast Jakub Kotek który został sklasyfikowany na 17 miejscu.

Szabla:

Szabliści i szablistki walczyły w stolicy Węgier, nasze panie pokazały się ze znakomitej strony zdobywając brązowy medal, bezapelacyjnie najlepszą drużyną rywalizacji kobiet były gospodynie które w finale pokonały 45:43 Włoszki. Nasze dziewczyny natomiast w półfinale musiały ponieść bolesną gorycz porażki przez wysoką porażkę 34:45 z Węgierkami. W meczu o brązowy medal podobnie jak wcześniej szpadzistki Polki okazały się lepsze od reprezentacji Trójkolorowych pokonując je 45:39. Polki na Węgrzech walczyły w składzie: Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada, Maria Wieckiewicz. Nasi panowie zajęli natomiast 9 lokatę.

Turnieje indywidualne nie były już tak dobre jak w pozostałych broniach, u pań najwyżej sklasyfikowana została Zuzanna Lenkiewicz z 12 miejscem a u panów Marcel Broniszewski 24 pozycja.

To był dobry weekend dla naszej młodzieżowej szermierki widać potencjał a jednocześnie miejsca do poprawy rezultatów!