Katarzyna Piter i Lidzia Marozawa odpadły już w pierwszej rundzie gry podwójne podczas Australian Open 2024. „Nasz” duet nie miał w zasadzie nic do powiedzenia w meczu otwarcia i wygrał zaledwie dwa gemy.

Piter do turnieju w Melbourne zgłosiła się z Białorusinką Lidzią Marozawą. Nie był ich to pierwszy wspólny występ. Tenisistki grały już ze sobą pod koniec poprzedniego sezonu. W meczu otwarcia polsko-białoruska para zmierzyła się z Shuko Aoyamą i Aleksandrą Krunić. Pojedynek ten miał się odbyć dzień wcześniej, ale został przełożony ze względu na opóźnienia spowodowane opadami deszczu.

Mecz ten od samego początku nie układał się po myśli “polskiego” duetu. Japonka i Serbka, które wcześniej osiągały już wspólnie dobre wyniki, wygrały pięć pierwszych gemów i zbudowały solidną przewagę. Po drodze trzykrotnie przełamały podanie Piter i jej partnerki, które w szóstym gemie zdołały przerwać serię rywalek i odrobić stratę jednego breaka. Po chwili prowadzące dopięły jednak swego, ponownie odebrały serwis rywalkom i odniosły pewne zwycięstwo 6:1.

Na otwarcie drugiej partii obie pary pewnie wygrały gemy przy własnym podaniu. To mogło zwiastować bardziej wyrównaną grę, ale Polka i Białorusinka ponownie nie dotrzymały kroku rywalkom. Przegrały pięć kolejnych gemów, a w efekcie całe spotkanie 1:6, 1:6. Aoyama i Krunić łącznie pięciokrotnie przełamały podanie Piter i Morozowej, a do wywalczenia awansu potrzebowały 64 minut.

Katarzyna Piter tym samym zakończyła swój udział w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Australian Open. Polska tenisistka, która specjalizuje się w grze podwójnej nie wystąpi w mikście. Polskim kibicom pozostaje trzymać kciuki za Igę Świątek, Huberta Hurkacza, Magdalenę Fręch, Jana Zielińskiego, Katarzynę Kawę oraz juniorów, którzy przystąpią do rywalizacji w sobotę.