W drugiej kolejce Ligi Mistrzyń szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin czekał wyjazdowy mecz w Bukareszcie. Faworytkami spotkania były zdecydowanie gospodynie, jednak Miedziowe postawiły twarde warunki gry, bardzo utrudniając im zwycięstwo w tym meczu.

CS Rapid Bukareszt – KGHM MKS Zagłębie Lubin 26:25 (12:15).

Swoją determinację polskie szczypiornistki udowodniały już od samgo początku – po trafionym karnym Kingi Grzyb oraz rzutom Adrianny Górnej ze skrzydła, Miedziane miały dwa punkty przewagi. Drużyna z Bukaresztu nieco zszokowała się takim wejściem rywalek, być może przez to miały problem z celnymi rzutami oraz łatwo traciły piłkę. Za to zawodniczki z Lubina podwyższały swoją przewagę i po 7. minutach było już 1:4 na ich korzyść. Przy takim stanie gospodynie zaczęły się budzić do gry i doprowadziły do remisu 5:5. Remis utrzymał się jeszcze do wyniku 7:7 – później cztery trafienia z rzędu padły na rzecz zawodniczek Lubina, które pierwszą połowę zakończyły prowadząc 12:15.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Rumunki zaczęły odrabiać straty i przy okazji to one wyszły na prowadzenie. Bezbłędnie rzucała Orlane Kanor, wysuwając swój zespół na prowadzenie 24:21. Lubinianki nie chciały się całkowicie poddać i postanowiły nieco skomplikować sprawy. Myliły się Polki, ale myliły się też Rumunki, przez co wynik przez chwilę nie ulegał zmianom. Dobre interwencje zaliczała w bramce Barbara Zima, dając jeszcze nadzieję na odrobienie strat. Niecałą minutę przed  końcem bramkę kontaktową zdobyła Aneta Promis. Szansę na wyrównanie dostały jeszcze Polki po końcowym gwizdku. Odległość z rzutu wolnego okazała się jednak zbyt duża dla Aleksandry Zych, więc pozostał wynik 26:25.

CS Rapid Bukareszt: Ciuca, Sandru – Ortega 1, Buceschi 4, Da Cruz Kassoma 1, Lopez Herrero 3, Mogensen, Korsos 6, Kantor L., Kantor O. 7, Ostase 1, Fernandez Fraga 1, Hernandez Serrador 1, Badea, Janjusevic, Grozav 1.

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima – Promis 1, Pankowska, Grzyb 4, Przywara, Górna 6, Zych 3, Drabik 4, Szarkova, Michalak 1, Bujnohova 1, Kochaniak-Sala 3, Matielli 2, Jureńczyk, Milojevic.