Hubert Hurkacz (ATP 8) zmierzył się w półfinale z Francuzem – Ugo Humbertem (ATP 21). Polak w ćwierćfinale pokonał w dwóch setach Czecha – Tomasa Machaca. Francuz z kolei pokonał Hiszpana – Alejandro Davidovicha Fokinę – również w dwóch setach.

Spotkanie rozpoczęło się niestety źle dla polskiego tenisisty. Polak w pierwszym gemie stracił swoje podanie, zdobywając w nim zaledwie jeden punkt. Następne gemy toczyły się pod dyktando serwujących. W ani jednym z kolejnych ośmiu gemów żaden z tenisistów nie miał okazji do przełamania rywala. W dziesiątym gemie, przy stanie 5:4 dla Humberta, taką okazję miał Hurkacz. Polak mógł doprowadzić do remisu, niestety nie wykorzystał swojej okazji i chwilę później Francuz doprowadził pierwszego seta do końca, wygrywając 6:4.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zawodników. Tenisiści pewnie wygrywali swoje podania. Niestety, trwało to tylko do stanu 2:2. Wtedy przy serwisie Hurkacza, okazję na przełamanie miał Humbert. Francuz wykorzystał swoją szansę i wyszedł na prowadzenie 3:2. Chwilę później, podwyższył prowadzenie przy swoim serwisie, wygrywając gema do „0”. Emocje sięgnęły zenitu w gemie numer 8 drugiego seta. Hubert Hurkacz miał dwie okazję na to, aby przełamać rywala i powrócić do rywalizacji o zwycięstwo w tej partii. Niestety, po raz kolejny, Francuz wybronił się z tej trudnej sytuacji i obronił swoje podanie. Hurkacz wygrał kolejne swoje podanie, dzięki czemu doprowadził do wyniku 4:5. Niestety, w kolejnym gemie, Ugo Humbert nie pozostawił Hurkaczowi żadnych szans i wygrał gema do „15”. Dzięki temu Francuz wygrał drugą partię 6:4 i awansował do finału turnieju w Marsylii