Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska wygrali WTT Youth Contender w grze mieszanej kadetów w Linz! Złoto w mikście do lat 19 zdobyła Natalia Bogdanowicz i Chorwat Borna Petek, którzy w finale pokonali Mateusza Zalewskiego i Annę Brzyską! To kolejne medale dla Biało-Czerwonych na tym turnieju. 

Wczoraj pisaliśmy o Marcelu Błaszczyku, który został wicemistrzem w grze pojedynczej do lat 17. Dziś na podium w barwach naszego kraju stanęli Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska, a także Natalia Bogdanowicz oraz para Mateusz Zalewski/Anna Brzyska!

Aleks i Kasia w turnieju miksta do lat 15 nie mieli sobie równych, a łącznie przegrali zaledwie dwa sety. Zaczęli od zwycięstw 3:0 kolejno nad rywalami ze Słowacji, Niemiec i Austrii. Następnie w ćwierćfinale pokonali 3:1 Węgrów Sophie Barcsai i Zsombora Fegyvera, a w walce o finał takim samym stosunkiem okazali się lepsi od pary Elena Vukovac (Chorwacja) i Sora Okada (Japonia). W walce o złoto nie dali szans Rumunom Robertowi Istrate i Andreei Baiasu tym samym wygrywając cały turniej.

Blisko strefy medalowej była para Patryk Żyworonek i Hanka Kodetova (Czechy), ale po tie-breaku przegrali w ćwierćfinale. Do 1/8 finału doszli Samuel Michna i Maja Lech. Na 2. rundzie udział zakończyły pary Jan Mrugała/Aleksandra Nawrocka, Nicol Bartoszko/Mateo Lois (Hiszpania), Monika Sonnenberg/Tudor Saftoiu (Rumunia) i Julian Korzus/Maja Zarzycka. Przez pierwszą przeszkodę nie przebrnęli Mikołaj Pilch i Martyna Zarzycka oraz Oleg Stefanowicz z Japonką Umi Nakadia.

W sobotni wieczór znakomite wyniki przyniosła także rywalizacja juniorów! Złoty medal w grze mieszanej zdobyła Natalia Bogdanowicz i Borna Petek (Chorwacja). W meczu o złoto pokonali oni 3:2 Mateusza Zalewskiego i Annę Brzyską! W tej samej kategorii do najlepszej szesnastki dotarli Artur Gromek i Weronika Bobek oraz Karolina Hołda z Michałem Wandachowiczem. Rundę wcześniej odpadli Michał Gawlas i Łotyszka Aleksandra Jersova, a na wstępie  ulegli Amalia Skulska i Aleksander Pilch oraz para Alan Kulczycki/Zuzanna Pawelec.