Samuel Kulczycki i Jakub Dyjas ze srebrnym medalem na WTT Contender w Zagrzebiu w grze podwójnej! To kolejny sukces tej pary na międzynarodowej arenie po zdobyciu także srebra w czeskim Hawierzowie przed kilkoma tygodniami. 

Zajmująca 133. miejsce w rankingu światowym debli Polacy zaprezentowali się świetnie w stolicy Chorwacji, doznając tylko jednej porażki w ciągu całego turnieju. Najpierw biało-czerwoni rozstawionych z „dwójką” – Cho Daeseonga i Lee Sang Su z Korei Południowej 3:1. Następnie dwukrotnie okazali się lepsi po pięciu setach – w ćwierćfinale pokonali Sorę Matsushimę i Tomokazu Harimoto z Japonii 3:2, a w meczu o finał takim samym stosunkiem Youssefa Abdel-Aziza i Mohameda El-Beiali z Egiptu.

W niedzielnym finale Polacy nie dali rady rozstawionym z „jedynką” Francuzom – Simonowi Gauzy i Alexisowi Lebrunowi, którzy zwyciężyli 3:0 (11:7, 11:4, 12:10). Dzięki zajęciu drugiego miejsca Kulczycki i Dyjas otrzymali 280 punktów do rankingu światowego, co z pewnością poprawi ich pozycję.