Młoda polska tenisistka Malwina Rowińska z pierwszym w karierze awansem do półfinału singla turnieju ITF w tunezyjskim Monastir! Dzisiaj nasza reprezentantka w dwóch setach pokonała reprezentantkę trójkolorowych Alyssa Reguer.
Singiel:

Malwina Rowińska od 3 tygodni przebywa w kompleksie tenisowym w tunezyjskim Monastir. Nasza zawodniczka przed tygodniem wywalczyła deblowy tytuł a teraz ma szansę zawalczyć o pełną pulę w singlu. W pierwszej rundzie nasza młoda tenisistka pokonała w dwóch setach kwalifikantkę z Niemiec Annę Petkovic (7:5, 6:2), następnie w drugiej rundzie rozbiła rozstawioną z numerem drugim Chinkę Jiaqi Wang.

Dziś przed Rowińską stało kolejne duże wyzwanie. W ćwierćfinale nasza zawodniczka mierzyła się z reprezentantką Francji Alyssa Reguer. Pierwszy set był dość wyrównany, gdyż Polka wygrała pierwszą partię 7:5. Drugi set to już prawdziwa przepaść klas i zdecydowana wygrana Rowińskiej 6:1. Dla Rowińskiej to pierwszy w dorosłej karierze półfinał singla. Młoda tenisistka dopiero tydzień temu zadebiutowała w rankingu WTA zdobywając swój pierwszy punkt, teraz już można powiedzieć zdecydowanie poprawiła swój dotychczasowy dorobek i gra o pełną pulę w Tunezji! W półfinale nasza zawodniczka zmierzy się z Czeszką Amelią Smejkalovą. Starcie o finał turnieju w Monastir już jutro.

Malwina Rowińska – Alyssa Reguer: 2:0 (7:5, 6:1)

Debel:

Dzisiejszy singiel to nie było jedyne spotkanie, jakie Rowińska rozegrała w piątek na tunezyjskich kortach. Nasza zawodniczka występowała również w półfinale rywalizacji deblowej. Polka w parze występowała z Chinką Jiaqi Wang, którą pokonała w drugiej rundzie singla. Niestety polsko/chiński duet nie zagra w finale, gdyż mocniejsze okazały się Tilwith Di Girolami z Belgii oraz Yasmine Mansouri z Francji. Polka wraz z Chinką były tylko tłem dla faworytek rozstawionych z numerem pierwszym, i przegrały spotkanie 0:2 (3:6, 1:6) nie mając zbyt wiele do powiedzenia na korcie. Dla Rowińskiej ostatnie dni i tak są wyjątkowe, oprócz życiówki w singlu tydzień temu triumfowała w grze podwójnej, gdy partnerowała jej Marokanka Malak El Allami. Duet marokańsko/polski był bezapelacyjnie najlepiej grającym duetem zeszłego tygodnia, Rowińska wraz z El Allami nie straciły w turnieju ani jednego seta!

Rowińska/Wang – Di Girolami/Mansouri 0:2 (3:6, 1:6)