Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet do lat 19 pokonała aż 6:0 Bośnię i Hercegowinę w meczu eliminacji do mistrzostw Europy! Niestety wcześniejsze wyniki sprawiły, że Biało-Czerwone nie mają już szans na udział w turnieju.

Po zwycięstwie 1:0 nad Finlandią i porażką 0:3 z Holenderkami, reprezentantki Polski przystępowały dziś do ostatniego meczu kwalifikacyjnego. Niestety po remisie Finek i Bośniaczek stało się jasne, że to piłkarki z Niderlandów pojadą na Euro. Ostatnim rywalem podopiecznych Katarzyny Barkwicz były Bośniaczki, które dotychczas zdobyły jedynie punkt.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzyła Paulina Piksa. Na kolejne bramki nie trzeba było czekać długo. Po pół godziny gry na 2:0 podwyższyła Julia Gutowska, a jeszcze przed przerwą do siatki trafiła Julia Piętakiewicz. Po zmianie stron wynik spotkania długo się nie zmieniał, ale to wciąż Polki zdecydowanie przeważały na boisku. Pomiędzy 79, a 82 minutą Biało-Czerwone aż trzykrotnie trafiły do siatki! Najpierw strzeliła Wiktoria Kuprowska, w 82. minucie po raz drugi w tym meczu Piksa, a na trzy minuty przed końcem ostateczny wynik ustaliła Gutowska.

Polska – Bośnia i Hercegowina 6:0 (3:0)

Bramki: Piksa 18 i 82, Gutowska 30 i 87, Kuprowska 79

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!