Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn do lat 20 zremisowała 1:1 z Rumunią w meczu w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

Po wysokiej porażce 1:5 przeciwko Anglii w Białymstoku, dziś Biało-Czerwoni podejmowali rówieśników z Rumunii. Spotkanie było 6. kolejką obecnej edycji Turnieju Ośmiu Narodów.

Przez pierwsze minuty niezbyt wiele działo się na boisku. Rumuni przeważali, ale nie byli w stanie poważniej zagrozić polskiej defensywie. Wreszcie w 37. minucie nadeszło przełamanie ze strony Biało-Czerwonych. Marcel Krajewski zagrał piłkę w pole karne do Aleksandra Buksy, a napastnik Tirolu ominął obrońcę i posłał piłkę do siatki.

Niestety nie udało się utrzymać prowadzenia do końca meczu. W 71. minucie Stefan Bodisteanu odnalazł się z piłką przed naszą bramką zdobywając gola wyrównującego. Na trzy minuty przed końcem na murawie zrobiło się nerwowo po tym gdy pomiędzy zawodnikami obu drużyn doszło do awantury, a sędzia musiał ukarać graczy żółtymi kartkami. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Rumunia – Polska 1:1 (0:1)

Bramki: Buksa 37 – Bodisteanu 71

Skład: Maciej Kikolski – Marcel Krajewski, Przemysław Misiak, Bartłomiej Smolarczyk, Filip Koperski, Bartosz Biedrzycki (68, Jakub Lewicki) – Kacper Karasek (78, Jan Żuberek), Krzysztof Koton, Tomasz Neugebauer (68, Adrian Bukowski), Jordan Majchrzak (90, Kasjan Lipkowski) – Aleksander Buksa.