Mimo porażek Igi Świątek i Jana Zielińskiego wciąż mamy swojego przedstawiciela na wielkoszlemowym Wimbledonie. Jest nim niespełna 17-letni Tomasz Berkieta, który awansował dziś do 1/4 finału zarówno w singlu, jak i w deblu!

Biał0-Czerwony udział w Wimbledonie rozpoczął od zwycięstwa z Brytyjczykiem Phoenixem Weirem w dwóch setach – 6:4, 6:4. Następnie wyeliminował Amerykanina Kyle’a Kanga, niespodziewanie łatwo wygrywając 6:2, 6:2. Natomiast dzisiaj po ponad dwugodzinnym boju odniósł zwycięstwo z turniejową “dwójką”: reprezentantem Meksyku – Rodrigo Pacheco Mendezem. W pierwszym secie Polak szybko stracił swoje podanie, co przełożyło się na porażkę w partii 4:6. W drugim natomiast obaj zawodnicy wygrali wszystkie gemy przy swoich serwisach, przez co konieczny był tie-break. Zdecydowanie lepszy był Berkieta, wygrywając 7:2 i doprowadzając do 3 partii. Pierwszy gem decydującego seta zakończył się bardzo ważnym przełamaniem na korzyść Polaka. Kolejne gemy wygrywali serwujący, co sprzyjało naszemu tenisiście. Berkieta nie wykorzystał 3 piłek meczowych przy serwisie Mendeza, ale mecz zakończył w 10. gemie, wygrywając swoje podanie.

1/8 finału:

Tomasz Berkieta – Rodrigo Pacheco Mendez 4:6, 7:6(2), 6:4

Polak rywalizuje w Wimbledonie także w deblu wraz z Henrym Searle. W 1. rundzie polsko-brytyjska para pokonała duet Chan/Rice 6:4, 6:4, a następnie w takim samym stosunku parę Bigun/Zhou.