Iga Świątek pokonała 2:0 (6:4, 6:4) Sloane Stephens i awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju. Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. Dotychczasowe dwa starcia wygrała Polka. Zawodniczki po raz ostatni spotkały się podczas US Open w 2022 roku. Wtedy Iga dość gładko pokonała Amerykankę 6:3, 6:2.

Pierwsze dwa gemy dzisiejszego starcia zostały wygrane przez serwujące. Od tego momentu oglądaliśmy serię przełamań. Jako pierwsza przewagę zdobyła Stephens, która wyszła na prowadzenie 2:1, wykorzystując break pointa przy grze na przewagi. Świątek nie była dłużna. Szybko odrobiła stratę i było 2:2. Kolejne cztery gemy miały podobny przebieg. W dziewiątym gemie Świątek zdołała wygrać gema przy swoim serwisie i to ona była bliżej wygrania pierwszej partii. Wtedy udało jej się po raz kolejny dość gładko przełamać Amerykankę i objęła prowadzenie w całym spotkaniu.

Drugi set miał kompletnie inny przebieg niż partia otwarcia. Do stanu 5:4 (dla Świątek) żadna z zawodniczek nie była w stanie przełamać rywalki. W pierwszych dwóch gemach obie tenisistki miały szanse break pointowe, jednak ich nie wykorzystały. Kolejne okazje pojawiły się w szóstym gemie drugiej partii. Wtedy cztery break pointy miała Świątek. Stephens jednak skutecznie się wybroniła i wyrównała na 3:3. Przy następnym gemie serwisowym rywalki Polka znów miała okazje, by zdobyć dwugemowe prowadzenie. Po raz kolejny jednak Amerykanka obroniła break pointy i było 4:4, a po gemie serwisowym Świątek już 5:4. Przy serwisie Stephens, Iga miała pierwszą piłkę meczową, którą wykorzystała i awansowała do trzeciej rundy. Jej rywalką w jutrzejszym spotkaniu będzie Ukrainka Elina Svitolina.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!