Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Madrycie! Polka pokonała w półfinale rozstawioną z „18” Amerykankę Madison Keys 6:1, 6:3. Dzięki awansowi do finału nasza reprezentantka obroni punkty sprzed roku. Wtedy w decydującym starciu musiała uznać wyższość Aryny Sabalenki.

Świątek i Keys zmierzyły się ze sobą po raz czwarty. Ostatnie spotkanie przeciwko sobie rozegrały podczas turnieju WTA 1000 w Cincinnati w 2022 roku. Wtedy lepsza okazała się Amerykanka, która pokonała Polkę w dwóch setach. Wcześniejsze dwa mecze dość pewnie wygrała za to Polka.

Również w dzisiejsze spotkanie Iga weszła bardzo dobrze. Polka już po dziewięciu minutach prowadziła 3:0 oddając w międzyczasie rywalce zaledwie trzy punkty. W kolejnym gemie serwowała Amerykanka, która wygrała swoje podanie i otworzyła wynik po swojej stronie. Jak się później okazało był to jedyny gem dla niej w pierwszej partii. Kolejne trzy gemy wygrała Świątek, która po drodze po raz kolejny przełamała rywalkę i zapisała seta na swoje konto.

Drugą partię od serwisu rozpoczęła Amerykanka, która po raz pierwszy w tym spotkaniu objęła prowadzenie w secie. Nie trwało to jednak długo. Polka pewnie wygrała swoje podanie, a w następnym gemie przełamała rywalkę i na tablicy wyników było już 2:1 dla Świątek. Kolejne gemy do stanu 5:3 były wygrywane przez zawodniczki serwujące. Wtedy przyszła kolej na podanie Madison Keys. Amerykanka nie wytrzymała presji i przegrała swojego gema serwisowego do “0”, dzięki czemu to Polka mogła cieszyć się zw zwycięstwa i awansu do finału!

W dzisiejszym półfinale Polka zaprezentowała bardzo dobry tenis. Świetnie funkcjonował jej serwis, ale też forehand z rotacją, który sprawiał rywalce sporo problemów. Wielokrotnie Iga rozprowadzała też przeciwniczkę po korcie, popisując się pewnością i celnością swoich uderzeń.

W finale rywalką naszej reprezentantki będzie obrończyni tytułu – Białorusinka Aryna Sabalenka lub Kazaszka Elena Rybakina.