Magda Linette awansowała dzisiaj do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Rouen. Polka w 1/8 finału okazała się lepsza od Serbki Nataliji Stevanovic, którą pokonała 2:0 (6:2, 6:1).

Było to drugie starcie tych zawodniczek. Ich pierwsze spotkanie odbyło się podczas Challengera w  Guadalajarze w 2019 roku. Wtedy również Polka była lepsza od rywalki.

Dzisiejszy mecz od serwisu rozpoczęła Linette. Polka bez większych problemów wygrała swoje podanie. Po chwili do “0” wygrała gema przy podaniu rywalki i prowadziła z przewagą przełamania. Gdy po raz kolejny zapisała na swoje konto gema serwisowego na tablicy wyników było już 3:0. Wtedy wynik w tym spotkaniu po swojej stronie otworzyła Serbka. Do siódmego gema (włącznie) obie zawodniczki wygrywały swoje podania. Gdy Linette prowadziła 5:2, po raz kolejny zdołała wykorzystać break pointa, którego miała przy serwisie rywalki. Po 33 minutach zakończyła seta 6:2.

Początek drugiego seta był chyba najbardziej wyrównaną częścią tego spotkania. Dwa gemy zawodniczki rozgrywały na przewagi, ale ostatecznie obyło się bez przełamań. Wtedy po raz kolejny Polka pokazała świetną dyspozycję w tym spotkaniu. Wygrała pięć gemów z rzędu i awansowała do kolejnej rundy.

W ćwierćfinale rywalką Polki będzie rozstawiona z “1” Anastazja Pawluczenkowa lub Arantxa Rus.