Liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek po wyrównanym spotkaniu z Niemką Angelique Kerber zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polska tenisistka pokonała Kerber 2:0 (7:5, 6:3).

Iga Świątek pewnie zmierza po zwycięstwo w kolejnym turnieju z cyklu WTA, dziś nasza liderka światowego rankingu mierzyła się z Niemką Angelique Kerber na etapie 1/8 turnieju. Rywalka naszej tenisistki to była numer jeden oraz trzykrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych.

Pierwszy set był bardzo wyrównany po pierwszych sześciu gemach mieliśmy wynik (3:3). Świątek po raz pierwszy w tym spotkaniu przełamała rywalkę w ósmym gemie pierwszej partii. Były to pierwsze okazje w tym spotkaniu dla którejkolwiek z zawodniczek na przełamanie serwisu rywalki. Nasza tenisistka wykorzystała drugą piłkę na przełamanie i wyszła dzięki temu na prowadzenie (5:3). Polka serwująca na wygranie pierwszego seta dość nieoczekiwanie została przełamana przez reprezentantkę Niemiec. Kerber wykorzystała podobnie jak Świątek drugą piłkę na przełamanie i doprowadziła do wyniku (5:4) dla Polki. Iga ponownie mogła przełamać rywalkę w dziesiątym gemie gdy nie wykorzystała aż pięciu piłek setowych, Kerber zachowała jednak chłodną głowę i z ogromnymi trudami wygrała tego gema doprowadzając do wyrównania (5:5). Ostatnie dwa gemy pierwszego seta należały jednak do raszynianki, nasza tenisistka najpierw wygrała własny serwis a następnie po raz drugi przełamała Kerber, Iga potrzebowała aż ośmiu piłek meczowych by zamknąć pierwszego seta!

Drugi set rozpoczął się od nieoczekiwanego przełamania Świątek i objęcia prowadzenia przez reprezentantkę naszych zachodnich sąsiadów. Polska zawodniczka doprowadziła do wyrównania w czwartym gemie odłamując Niemkę i doprowadzając do wyniku (2:2). Liderka światowego rankingu mogła ponownie przełamać Kerber w jej kolejnym gemie serwisowym ale tym razem Niemka bardzo dobrze się broniła i na tablicy  mieliśmy wynik (3:3). Polka jednak z każdym kolejnym gemem i punktem miała coraz większą przewagę na korcie dzięki czemu wreszcie udało jej się ponownie przełamać rywalkę w tym secie. Ta sztuka wydarzyła się w ósmym gemie drugiego seta gdy Polka wyszła na prowadzenie (5:3) i mogła serwować na wygranie spotkania. Iga do gema serwisowego na mecz podeszła niezwykle spokojnie, nasza tenisistka wygrała go na sucho wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Polska liderka światowego rankingu WTA awansowała do ćwierćfinału turnieju w Rzymie, kolejną rywalką raszynianki będzie reprezentantka Stanów Zjednoczonych Madison Keys. Dla Igi Świątek to kolejny ćwierćfinał w tym sezonie, warto również dodać, że mączka w Rzymie to jeden z ulubionych turniejów Polki która triumfowała w tej imprezie w latach 2021 i 2022. Mamy duże nadzieje, że Iga w weekend będzie świętowała czwarty wygramy turniej w tym sezonie oraz po raz trzeci będzie podnosiła puchar za wygranie rzymskiej imprezy.

Iga Świątek – Angelique Kerber 2:0 (7:5, 6:3)