Iga Świątek zmierzyła się z Czeszką Marketą Vondrousovą o awans do półfinału turnieju w Cincinnati. W poprzedniej rundzie Świątek pokonała w trzech setach Chinkę Q. Zheng, a Vondrousova zwyciężyła z S. Stephens 2:0.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnie wygranego gema serwisowego przez obie zawodniczki. W 3 gemie pojawiły się pierwsze problemy Igi Świątek, jej rywalka miała okazję na to aby przełamać podanie Polki. Na szczęście polska tenisistka szybko odrobiła straty i wygrała tego gema. Niestety Czeszka kolejną okazję na przełamanie Polki już wykorzystała. Vondrousova zakończyła 5 gema wykorzystując trzeciego break pointa i wyszła na prowadzenie 3:2. Od tego momentu obie zawodniczki pewnie zwyciężyły po dwa kolejne gemy serwisowe. Przy stanie 5:4 dla Czeszki Iga przełamała swoją rywalkę nie oddając jej nawet punktu. Szczęście Igi nie trwało jednak długo. W kolejnym gemie to Polka została przełamana, przez co Czeszka stanęła przed kolejną okazją na zwycięstwo w pierwszym secie. Marketa Vondrousova prowadziła 6:5 oraz to ona serwowała w 12 gemie tego seta, jednak to Iga wyszła obronną ręką przełamując po raz drugi w tym meczu podanie rywalki. O losach pierwszej partii musiał zadecydować więc tie-break. Do stanu 3:2 dla Igi nie nastąpiło żadne przełamanie, następnie Polce udało się zdobyć punkt przy podaniu Czeszki. Vondrousova zbliżyła się jeszcze do Igi na 4:3, ale 3 kolejne punkty padły łupem Igi Świątek i to Polka wygrała pierwszą partię.

Drugi set rozpoczął się dla Igi wyśmienicie. Rozpoczęła go od przełamania Czeszki, a następnie wygrała gema przy swoim podaniu. Następnie Vondrousova wygrała, nie bez problemów, 3 gema. Czeszka również miała okazję na przełamanie Igi w kolejnym gemie, jednak polska tenisistka odrobiła straty i podwyższyła prowadzenie w secie numer 2. Idze udało się następnie po raz drugi w tym secie przełamać podanie rywalki. Wykorzystała pierwszego break pointa i wyszła na prowadzenie 4:1. Prowadzenie to podwyższyła chwilę później wygrywając gema przy swoim podaniu. Czeszka nie była w stanie po raz trzeci w drugim secie wygrać gema przy swoim podaniu, dzięki czemu Iga zakończyła to spotkanie przełamując rywalkę i wygrywając drugiego seta 6:1.

Rywalką Igi w półfinale będzie zwycięzca spotkania pomiędzy Coco Gauff, a Jasmine Paolini.

Iga Świątek- Marketa Vondrousova 7 (7):6 (3), 6:1