Magda Linette i Bernarda Pera zmierzyły się w 1/8 finału turnieju w Brisbane z parą Linda Noskova/Diana Shnaider.

Spotkanie rozpoczęło się od przełamania podania rywalek przez Linette i Perę, następnie rywalki odpowiedziały przełamaniem powrotnym. Chwilę później polsko-amerykański duet ponownie wyszedł na prowadzenie, przełamując podanie czesko-rosyjskiej pary. Linette/Pera po chwili podwyższyły prowadzenie, wykorzystując własny serwis (3:1). Następnie obie pary pewnie wygrywały swoje podania. W 10 gemie pierwszego seta, szansę na przełamanie i doprowadzenie do remisu miały Noskova i Shnaider. Na szczęście, Linette i Pera wyszły z opresji i obroniły dwa break pointy, a po chwili cieszyły się z wygrania pierwszej partii.

Drugi set rozpoczął się idealnie dla polsko-amerykańskiego duetu. Linette i Pera przełamały rywalki w pierwszym gemie, a następnie po swoim podaniu podwyższyły prowadzenie (2:0). Noskova i Shnaider odpowiedziały gemem wygranym do “o”. W 4 gemie czesko-rosyjska para miała szansę na wyrównanie, jednak dwukrotnie nie wykorzystały break pointów. Kolejny gem padł łupem Linette i Pery, zawodniczki ponownie przełamały rywalki i prowadziły już 4:1. Niestety, po tym gemie polsko-amerykański duet zaciął się, co bardzo szybko wykorzystały rywalki. Noskova i Shnaider wygrały 4 gemy z rzędu i wyszły na prowadzenie 5:4. Dziesiąty gem został wygrany przez Linette i Perę do “0”, dzięki czemu doprowadziły do wyrównania. Następnie udało się przełamać podanie przeciwniczek i polsko-amerykański duet ponownie prowadził (6:5). W 12 gemie Linette i Pera nie dały swoim przeciwniczkom żadnych szans, wygrywając gema do “0”.

M. Linette/B. Pera – L. Noskova/D. Shnaider 6:4, 7:5

W kolejnej rundzie Linette i Pera zmierzą się z duetem L. Kiczenok/J. Ostapenko.