Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała przed własną publicznością 1:3 z Aluron CMC Wartą Zawiercie w meczu 14. kolejki PlusLigi! Dzięki zwycięstwu Zawiercianie wskoczyli na podium ligowej tabeli.

Mecz lepiej zaczęli Zawiercianie, którzy po kilku minutach gry prowadzili 13:10. Trener Tuomas Sammelvuo poprosił o czas po czym Zaksa doprowadziła do wyrównania (16:16). Błąd Bartosza Bednorza przywrócił gościom minimalną przewagę (18:20). Końcówka należała jednak zdecydowanie do Warty, która wygrała pięcioma punktami różnicy.

W drugim secie początek należał do gospodarzy (6:2). Mimo obiecującego początku Zawiercie dosyć szybko odrobiło straty, a następnie objęło prowadzenie. Przy stanie 17:14 dla gości trener Zaksy wziął przerwę, ale niewiele to dało. Podobnie jak w pierwszym secie Warciarze pewnie zdominowali końcówkę oddając rywalom na tylko trzy punkty.

Dopiero w kolejnej partii Kędzierzynianie byli w stanie na dłużej postawić opór rywalom. Zaksa zaczęła od prowadzenia 12:8, ale za chwilę po dwóch asach Karola Butryna było już 11:13. Gospodarze się nie załamali i kilka minut później po błędz Winiarskiego prowadzili 15:13. Następnie dołożyli jeszcze trzy punkty, co zmusiło trenera gości do wzięcia czasu. Mimo tego Zaksa pewnie szła po swoje, a kontrę wykończył Daniel Chitigoi (20:17). Dwa punkty po bloku dołożył Kaczmarek, a piłkę setową wykorzystał Bieniek ustalając wynik na 25:21 i przywracając swój zespół do gry.

Czwarty set zaczął się zacięcię z jednopunktową przewagą Warty (9:10), ale później goście odskoczyli na 15:12. Wicemistrzowie Polski się nie poddawali i po błędzie sędziego, a następnie asie Chitigoia zrobiło się już tylko 19:20. Choć zapowiadało się na emocjonującą końcówkę, Zawiercianie szybko odebrali nadzieje rywalom. Serw Butryna, a następnie udana kontra dała gościom piłkę meczową (20:24). Tą za pierwszym razem wykorzystał Karol Butryn i tym samym dając trzy punkty swojej drużynie. Nagrodę MVP otrzymał Miguel Tavares.

Po zwycięstwie w Kędzierzynie-Koźlu Warta Zawiercie wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli, natomiast Zaksa znajduje się dopiero na dziewiątej pozycji.

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 17:25, 25:21, 20:25)