Magda Linette ostatni raz cieszyła się ze zwycięstwa w singlowym pojedynku 02.10.2023 roku. Wtedy, podczas turnieju w Pekinie, jej rywalką była Jennifer Brady. Od tamtego momentu Polka przegrała 7 kolejnych spotkań singlowych. Na szczęście dzisiaj nastąpił koniec tej złej serii. Linette mierzyła się w pierwszej rundzie turnieju w Brisbane z Hiszpanką Cristiną Bucsą i po dwusetowym pojedynku awansowała do kolejnej fazy.

Spotkanie w Australii mogło rozpocząć się idealnie dla Polki. Magda już w pierwszym gemie miała okazję, aby przełamać podanie rywalki. Hiszpanka jednak wybroniła się i zwyciężyła swoje podanie. Podczas kilku kolejnych gemów żadna z zawodniczek nie miała okazji na to, aby przełamać swoją rywalkę. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 7 gema, kiedy to Linette przełamała Bucsę i wyszła na prowadzenie 4:3. Po chwili Polka podwyższyła prowadzenie po swoim podaniu, a w kolejnym gemie ponownie przełamała Hiszpankę i zwyciężyła pierwszą partię 6:3.

Druga partia zaczęła się świetnie dla Magdy. Polka objęła prowadzenie 3:0, raz przełamując podanie Bucsy. Następnie obie zawodniczki wygrywały swoje podania, aż do stanu 5:3 dla Magdy, kiedy to Bucsie udało się przełamać Linette, i Polka prowadziła już tylko 5:4. Przy kolejnym podaniu Hiszpanki, Magda miała 3 piłki meczowe, niestety żadnej z nich nie udało jej się wykorzystać i Bucsa doprowadziła do remisu 5:5. Linette dzięki swojemu serwisowi powróciła po chwili na prowadzenie 6:5, a w dwunastym gemie udało jej się przełamać podanie Bucsy. Dzięki temu Magda Linette zwyciężyła drugą partię 7:5 i awansowała do 1/8 finału turnieju w Brisbane.

Magda Linette – Cristina Bucsa 6:3, 7:5

Rywalką Magdy w kolejnej rundzie będzie Daria Kasatkina (WTA 18).