Przed nami wielkie święto skoków narciarskich. Już w najbliższy weekend czekać nas będą ogromne emocje. PolSKI Turniej, który zapoczątkują zawody w Wiśle potrwa od 12 do 21stycznia

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na piątkowe kwalifikacje w Wiśle. To właśnie zawody na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpoczną PolSKI Turniej, który w naszym kraju rozgrywany jest po raz pierwszy. W programie przewidziane są zawody indywidualne, zmagania duetów, a także rywalizacja drużynowa. Najlepsi skoczkowie walczyć o czołowe lokaty będą w Szczyrku (17 stycznia) oraz Zakopanem (20 i 21 stycznia).

Trener Kadry A, zdecydował, że w piątkowych kwalifikacjach w Wiśle udział weźmie aż dziewięciu zawodników. W ramach podstawowej kwoty międzynarodowej zaprezentują się: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła, są to skoczkowie, którzy w tym sezonie zdobywali punkty PŚ. Grupę krajową wypełnią: Maciej Kot, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Jakub Wolny.
Chociaż forma naszych zawodników w tym sezonie nie jest najwyższa, a skoczkowie nie punktują regularnie, wierzymy, że przed własną publicznością zaprezentują się dobrze, a doping kibiców poniesie ich na jak najwyższe lokaty.

Harmonogram zawodów w Wiśle:

– piątek, 12 stycznia
16:00 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje

– sobota, 13 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs duetów

– niedziela, 14 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Autor: Aleksandra Frąk