W czwartkowe południe Rafał Dobrucki wybrał trzech zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w sobotnim finale SoN na National Speedway Stadium w Manchesterze. Nie obyło się bez zmiany. Czy jest ona słuszna?

Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera oraz Patryk Dudek wystąpią w sobotnim finale parowych mistrzostw świata na żużlu. Trener kadry Rafał Dobrucki zdecydował się na jedną zmianę względem wtorkowego półfinału, w którym zajęliśmy drugie miejsce. W miejsce Macieja Janowskiego wskoczył Patryk Dudek.

Dobra zmiana?

W ostatnich tygodniach dużo mówiło się o powołaniach do szerokiej kadry reprezentacji Polski na turniej w Manchesterze. Pewnymi punktami bez wątpliwości był Zmarzlik oraz Kubera, a mocną pozycję miał także Janowski. Pozostałe dwa miejsca uzupełnił Dudek oraz Piotr Pawlicki. Wobec tych zawodników nie oczekiwano jednak zbyt wiele, gdyż ich forma nie była tak stabilna, jak wcześniej wymienionej trójki.

Dużo zmieniło się w okresie od soboty do wtorku, gdzie to Patryk Dudek pokazał się z niesamowitej strony. Zielonogórzanin odniósł efektowne zwycięstwo w pierwszym finale IMP w Łodzi, a także poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad niepokonanym do tamtej pory Orlen Oil Motorem Lublin.

Dobrucki zdecydował się dać szansę w półfinale Janowskiemu, który wypadł przeciętnie na tle nieco słabszych rywali. W takim wypadku trener kadry zdecydował się na zmianę, ale obejmuje ona pozycję rezerwowego. Niemniej jednak jest to bardzo istotna pozycja. W razie słabszej dyspozycji lub kontuzji jednego z naszych podstawowych zawodników zastępstwo w postaci będącego w dobrej formie Dudka może przechylić szalę na naszą korzyść.

 

O wszystkim przekonamy się już w sobotni wieczór. Na National Speedway Stadium Polacy w wielkim finale zmierzą się z reprezentacją Szwecji, Niemiec, Danii, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Łotwy.

Składy drużyn na finał SoN (13 lipca):

Polska

1. Dominik Kubera

2. Bartosz Zmarzlik (kapitan)

3. Patryk Dudek

Menadżer: Rafał Dobrucki

 

Niemcy

1. Kai Huckenbeck (kapitan)

2. Norick Blödorn

3. Erik Riss

Menadżer: Mathias Bartz

 

Szwecja

1. Fredrik Lindgren (kapitan)

2. Jacob Thorssell

3. Oliver Berntzon

Menadżer: Morgan Andersson

 

Australia

1. Jack Holder (kapitan)

2. Max Fricke

3. Brady Kurtz

Menadżer: Mark Lemon

 

Dania

1. Mikkel Michelsen (kapitan)

2. Anders Thomsen

3. Rasmus Jensen

Menadżer: Nicki Pedersen

 

Łotwa

1. Andrzej Lebiediew (kapitan)

2. Daniił Kołodinski

3. Jewgienij Kostygow

Menadżer: Władimir Rybnikow

 

Wielka Brytania

1. Robert Lambert (kapitan)

2. Dan Bewley

3. Tom Brennan

Menadżer: Simon Stead, Oliver Allen