W meczu 16. kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych, Industria Kielce pokonała na wyjeździe Energę MKS Kalisz 38:21 (20:8).

W drużynie Kielc zabrakło wielu podstawowych zawodników. Szymona Sićki, kontuzję barku nadal leczy Arek Moryto, Igor Karacić zmaga się z bólem kolana, a po kontuzji kręgosłupa trener oszczędza (na meczach wyjazdowych) Andreasa Wolffa.

Mecz otworzył Karaliok, a po 15 minutach kielczanie prowadzili już 10:3. Po skutecznym rzucie karnym Thrastarson dołożył kolejny punkt.

Na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Olejniczak wykorzystał dziurę w obronie Kalisza i zwiększył przewagę na 16:6.

Kilkanaście sekund przed końcem pierwszej odsłony meczu, Talant Duyshebaev poprosił o czas.  Po powrocie na boisko uwagę dwóch obrońców skupił na sobie Tomasz Gębala, oddał piłkę Paczkowskiemu, a ten pokonał Jana Hrdlickę i obie drużyny do szatni schodziły przy wygranej gości 20:8

Drugą odsłonę rozpoczął Alex Dujshebaev od wykorzystania straty piłki przez gospodarzy. W 38 minucie po kolejnej bramce Karalioka, Kielce podwyższyły przewagę o 13 oczek. Chwilę później karę 2 minut otrzymał Miłosz Bekisz, a 7 mestr skutecznie wykorzystał Kounkoud.

Na 10 minut przed końcem meczu Gębala ostro faulował Nejdla, czego konsekwencją była czerwona kartka.

Pod koniec meczu tempo nieco spadło, ale Mistrzowie Polski nie odpuścili i po rzucie karnym Haukura Thrastarsona wygrali całe spotkanie 38:21

Wolffa w bramce godnie zastąpił Miłosz Wałach i to on został MVP meczu.

– Cieszymy się, że zawodnicy złapali  rytm i pokazali dobre akcje. Tego potrzebujemy przed kolejnymi dwoma meczami. Od początku graliśmy bardzo dobrze. Cechowała nas duża intensywność oraz praca w obronie na najwyższym poziomie. W pierwszej połowie Miłosz Wałach bronił świetnie, miał pięćdziesiąt procent skuteczności po pierwszej połowie. Dzięki temu odskoczyliśmy na bardzo bezpieczną przewagę. Potem już w pełni kontrolowaliśmy pojedynek – powiedział po spotkaniu drugi trener Industrii Kielce Krzysztof Lijewski.

Energa MKS Kalisz: Antolak 5, Wróbel 3, Hrdlicka – Konrad Pilitowski 2, Starcevic 2, Molski 2, Komarzewski 2, Biernacki 2, Bekisz 1, Karlas,  Krępa 1, Szczecina 1, Nejdl, Karpiński, Kowalczyk, Kus

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Kounkoud 5, Tournat 5, Paczkowski 5, A. Dujshebaev 5, Karalek 4, Thrastarson 4, Olejniczak 3, Surgiel 3, Wiaderny 2, Gębala 1, D. Dujshebaev, Nahi