Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała na wyjeździe 3:2 belgijski Knack Roeselare! Choć miejscowi prowadzili już 2:1, polski zespół odwrócił losy spotkania i sięgnął po zwycięstwo.

Po wygranej nad Olympiakosem Pireus i porażce z Ziraatu Bankasi, Zaksa Kędzierzyn Koźle udała się do Belgii na mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W mecz lepiej weszli gospodarze od prowadzenia 5:2, lecz po chwili było już 8:7 dla Zaksy. Przez dalszą część seta obie drużyny długo szły punkt za punkt, aż do stanu 21:20. Wtedy za sprawą serwów Bartosza Bednorza Kędzierzynianie zdobyli cztery punkty z rzędu otwierając tym samym wynik spotkania.

Roseselare zaczęło od 5:1, choć po dobrych akcjach Kaczmarka udało się zmniejszyć straty (10:8). Wtedy Belgowie odpowiedzieli czteropunktową serią. Po wejśćiu na boisku Radka Gila i Bartka Klutha wydawało się, że przy stanie 19:16 rywale są w zasięgu. Niestety końcówka seta należała do Knacku, który doprowadził do wyrównania stanu meczu (25:21).

Także i w trzeciej partii pierwsze piłki należały do miejscowych (11:6). Zdobywcy pucharu Polski mieli spore problemy z przyjęciem, przez co przewaga Belgów nie malała (16:11). Dopiero wejście Łukasza Kaczmarka sprawiło, że Kędzierzynianie odrobili straty i doprowadzili do remisu po 20. Mimo tego, decydująca faza seta znowu okazała się lepsza, którzy minimalną wygraną 25:23 wyszli na prowadzenie.

W czwartym secie podopieczni trenera Sammelvu wzięli się za odrabianie strat. Zaczęło się od gry punkt za punkt (7:7). Choć różnica punktowa była minimalna, po punkcie Dimy Pashytskiego na 16:14 goście już nie wypuścili prowadzenia. Ten sam zawodnik chwilę później podwyższył na trzy punkty przewagi (22:19). Piłkę setową na 25:22 po bloku wykorzystał Zapłacki, a to oznaczało, że czeka nas tie-break.

Oba zespoły dzielnie walczyły o zwycięstwo przez co przed zmianą stron mieliśmy 8:7. Za sprawą serwów Łukasza Kaczmarka Zaksa podwyższyła prowadzenie (12:9). Rywalom nie pomogła prośba o czas, bo Zaksa zdobyła dwa kolejne punkty po blokach, a mecz zamknął niezawodny Kaczmarek.

Knack Roeselare – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3
(20:25, 25:21, 25:23, 22:25, 10:15)