Pierwszy Puchar Świata w snowboardzie alpejskim w nowym sezonie za nami. We włoskiej Carezzy najlepsi byli Ramona Theresia Hofmeister i Maurizio Bormolini. Natomiast wśród Biało-Czerwonych najwyższą lokatę zajął nasz Mistrz Świata – Oskar Kwiatkowski, który był 15. Punkty zdobyła także jego siostra, Olimpia Kwiatkowska.

W kwalifikacjach wśród pań zaprezentowały się trzy Biało-Czerwone: Olimpia Kwiatkowska, Weronika Dawidek oraz Maria Bukowska-Chyc. Niestety tylko pierwsza z nich awansowała do drugiego przejazdu z udziałem 32 zawodniczek. Olimpia do fazy pucharowej nie zdołała awansować, ale zajmując 20 lokatę i tak osiągnęła najlepszy rezultat w karierze w zawodach Pucharu Świata! Dawidek została sklasyfikowana na 33, a Bukowska-Chyc 35 miejscu.

Oskar Kwiatkowski zanotował dobry pierwszy przejazd kwalifikacji na trasie czerwonej, dzięki czemu na półmetku zajmował 9 miejsce. Drugi niestety był już gorszy i spowodował spadek o kilka lokat, ale wystarczył na awans do 1/8 finału z 14 lokaty. Michał Nowaczyk zajął dopiero 33 miejsce, z kolei Andrzej Gąsienica-Daniel był 42. Oskar Kwiatkowski w fazie pucharowej trafił na Austriaka Benjamina Karla. Był to więc pojedynek aktualnego Mistrza Świata z Mistrzem Olimpijskim. Polak na początku przejazdu trochę stracił do rywala i musiał gonić w drugiej części trasy. Mimo bardzo dobrej końcówki naszego zawodnika to Karl wygrał o zaledwie 4 setne sekundy i awansował do ćwierćfinału. Pogromca Oskara stanął ostatecznie na trzecim stopniu podium.