Ostatnimi rywalkami Polek w fazie grupowej Ligi Narodów były siatkarki z Korei Południowej. Biało-Czerwone pewnie wygrały 3:0 i wróciły na pierwsze miejsce w tabeli.

Nasze rywalki dobrze weszły w mecz. Momentami prowadziły nawet różnicą 5 punktów. Koreanki sprawiały nam sporo problemów zagrywką. Na szczęście Polki zaliczyły świetną serię siedmiu punktów z rzędu i ze stanu 13:18 doprowadziły do prowadzenia 20:18. Pierwszą partię zakończyła udanym atakiem Magdalena Stysiak.

W drugiego seta świetnie weszły Polki, zaczynając od czteropunktowej przewagi. Biało-Czerwone dobrze prezentowały się w grze blokiem oraz w ataku. Nasze zawodniczki konsekwentnie powiększały przewagę i pewnie zwyciężyły w tej odsłonie 25:18.

Początkowo podobnie wyglądała również trzecia, i jak się okazało ostatnia partia. Polki szybko uzyskały spokojną przewagę, jednak to prowadzenie nieco “uśpiło” ich czujność w dalszej części seta. Koreanki doprowadziły nawet do remisu (14:14). Na szczęście od tego momentu Biało-Czerwone zdominowały rywalki, pozwalając im na ugranie zaledwie dwóch punktów.

To dziesiąte zwycięstwo Polek w tej edycji Ligi Narodów. Turniej finałowy rozpocznie się 12 lipca.