Poznaliśmy zestaw drużyn, które zagrają w wielkim finale o mistrzostwo Polski oraz w małym finale o brązowe medale. Drużyny GKS-u Katowice oraz Re-Plast Unii Oświęcim  potrzebowały solidarnie 5 spotkań fazy play-off do zamknięcia rywalizacji.
GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:0

38′ Lehtimaki, 59′ Fraszko

Mistrzowie Polski zakończyli dziś na lodowisku w Satelicie rywalizację półfinałową. Katowiczanie we własnej hali pokonali 2-0 hokeistów JKH GKS Jastrzębie i wygrali całą rywalizację 4:1. GieKSa na początku spotkania nie wykorzystała kilku gier w przewadze, gospodarze wyszli na prowadzenie dopiero pod koniec drugiej tercji, gdy Fin Lehtimaki dobił krążek do bramki z bardzo bliskiej odległości. Kilka razy blisko gola dającego podwyższenie prowadzenia byli najlepsi zawodnicy GKS-u Katowice w fazie play-off, czyli Hampus Olsson i Ben Sokay. Ekipa gości starała się odwrócić losy spotkania i doprowadzić do wyrównania, ale z tych prób niezbyt wiele wychodziło. W samej końcówce JKH zaryzykowało, wycofując bramkarza, ten manewr przyniósł karę dla mistrzów Polski i grę w przewadze gości 6-4. Drużyna JKH straciła jednak krążek w samej końcówce spotkania, a gola do pustej bramki zdobył Bartosz Fraszko, pieczętując trzeci finał z rzędu dla katowiczan.

Rywalizacja play-off 4-1 dla GKS-u Katowice

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:1

5′ Valtola, 50′ Kaleinikovas, 59′ Ahopelto, 60′ Lorraine – 56′ Bryk

Wypełniona po brzegi hala w Oświęcimiu oczekiwała awansu do wielkiego finału zawodników gospodarzy. Zawodnicy Unii czekają na mistrzowski tytuł od 20 lat. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 5 minucie spotkania za sprawą Fina Kalle Valtoli. Wszystko co najciekawsze działo się jednak w trzeciej tercji. Najpierw gospodarze podwyższyli prowadzenie dzięki bramce Marka Kaleinikovasa, dosłownie kilkadziesiąt sekund później tyszanie złapali kontakt za sprawą doświadczonego obrońcy Mateusza Bryka.

Hokeiści GKS-u Tychy by mieć jeszcze szansę odwrócenia losów spotkania byli zmuszeni do pełnego ryzyka i zrzucenia bramkarza, co poskutkowało kolejnymi trafieniami dla Unii Oświęcim. Strzelcami bramek dających awans do finału byli Erik Ahopelto i Elliot Lorraine. Dla hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim to przełamanie klątwy play-off z drużyną GKS-u Tychy. Biało-niebiescy po 20 latach wyeliminowali drużynę z Górnego Śląska.

W wielkim finale zmierzą się ze sobą drużyny GKS-u Katowice i Re-Plast Unii Oświęcim, to powtórka finału sprzed 2 lat. Zawodnicy GieKSy będą starali się po raz trzeci zdobyć mistrzostwo Polski zaliczając mistrzowski hat-trick, natomiast drużyna z Małopolski postara się wywalczyć tytuł dla swoich kibiców po 20 latach przerwy. Jedną klątwę 20-letnią już przełamali, czy uda się drugą? Czas pokaże, rywalizacja finałowa zaraz po świętach wielkanocnych.

Rywalizacja play-off 4:1 dla Re-Plast Unii Oświęcim