Reprezentacja Polski U17  kobiet w piłce nożnej dzięki remisowi z drużyną Portugalii awansowała do półfinału mistrzostw Europy i jest w grze o medale.

Podopieczne selekcjonera Marcina Kasprowicza w swoim pierwszym spotkaniu pokonały 1:0 Belgijki, a następnie uległy w samej końcówce 0:1 reprezentacji Hiszpanii. Nasza kadra przed ostatnim spotkaniem musiała wywalczyć punkt by zapewnić sobie wyjście z grupy i awansować do najlepszej czwórki mistrzostw.

Reprezentantki Polski już w pierwszym kwadransie objęły prowadzenie. Maja Zielińska dograła piłkę do Weroniki Araśniewicz. Środkowa pomocniczka uderzyła na bramkę reprezentacji Portugalii i pomimo interwencji golkiperki rywalek umieściła piłkę w siatce. Nasz zespół w miarę kontrolował przebieg spotkania i na niezbyt wiele pozwalał rywalkom z Półwyspu Iberyjskiego. Reprezentantki Polski mogły tuż przed przerwą podwyższyć prowadzenie, ale strzał Zuzanny Witek zza pola karnego przeleciał minimalnie obok słupka. Do przerwy Polki prowadziły 1:0 i były bliżej awansu.

Polki tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie straciły gola. Portugalki wykorzystały błąd naszej defensorki i doprowadziły do wyrównania za sprawą Joany Valente, która pokonała polską bramkarkę strzałem zza pola karnego. Nasza drużyna jednak nie składała broni i ruszyła do ataku. Blisko ponownego objęcia prowadzenia była Polki były w 52 minucie, ale strzał Kingi Wyrwas obroniła bramkarka rywalek. Kolejne znakomite okazje mieliśmy w 72 minucie, gdy Zuzanna Witek trafiła w poprzeczkę, a chwilę później w słupek Weronika Araśniewicz. Rywalki pod koniec spotkania miały jeszcze okazje na wygranie tego spotkania, ale skuteczna w bramce była Julia Woźniak.

Reprezentantki Polski dzięki remisowi zapewniły sobie awans do najlepszej czwórki turnieju. Polki w półfinale zagrają z reprezentacją Anglii, natomiast nasze grupowe rywalki Hiszpanki zmierzą się z Francuzkami. Biało-Czerwone mają już zapewnioną grę o medale. Zagrają albo w wielkim finale albo w meczu o brąz. Trzy najlepsze drużyny tego turnieju zapewnią sobie awans na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się na Dominikanie. Mundial dla najlepszych młodych piłkarek zostanie rozegrany od 16 października do 3 listopada 2024 roku.