Polscy siatkarze w czwartkowy wieczór pewnie pokonali Brazylię i awansowali do półfinału Ligi Narodów 2023! O finał zagrają w sobotę z reprezentacją Japonii.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Obie drużyny wykorzystywały swoje szanse, ale nie były w stanie dobrze bronić ataków rywali. Tak naprawdę całą pierwszą część spotkania oglądaliśmy grę punkt za punkt. Dopiero przy wyniku 24:24 biało-czerwoni wykonali świetny blok, po którym mieli piłkę meczową, a następnie ją wykorzystali i wygrali pierwszego seta 26:24.

Drugi set Polacy zaczęli bardzo dobrze, bo już po kilku minutach mieli aż pięciopunktową przewagę i na tablicy wyników widniał wynik 7:2. Brazylijczycy jednak szybko wrócili do dobrej i bardzo solidnej gry, co sprawiło, że udało im się doprowadzić do wyrównania stanu gry i mieliśmy wynik 12:12.  Biało-czerwonym udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (20:18) w bardzo ważnym momencie tego seta, po bardzo dobrym odbiorze Pawła Zatorskiego i świetnym ataku Aleksandra Śliwki. Po tej akcji Polacy złapali wiatr w żagle i nie odpuścili już do samego końca. Po kilku dobrych akcjach i przede wszystkim świetnych obronach, biało-czerwoni wygrali drugiego seta 25:21.

W trzeciej części spotkania, podobnie jak w pierwszej głównie oglądaliśmy grę punkt za punkt. W niektórych momentach jednej z drużyn udawało się wyjść na dwu lub trzypunktowe prowadzenie, ale po chwili znowu dochodziło do wyrównania. Nadzieja na zakończenie spotkania w 3 setach pojawiła się przy wyniku 18:15 dla Polaków, po świetnej akcji Śliwki. Od tego momentu Brazylijczycy grali tak, jakby stracili nadzieję na powrót do meczu i nawiązanie jakiejkolwiek walki z Polakami. Biało-czerwoni świetnie wykorzystali ten moment i wygrali trzecią część spotkania 25:20, tym samym zamykając spotkanie.

Kolejny świetny mecz polskiej kadry i kolejna wygrana. Dzisiaj Polakom wychodziło praktycznie wszystko, a wynik tylko to potwierdza. Następny mecz to oczywiście półfinał, który odbędzie się już w sobotę o godz.20.00

Polska 3:0 Brazylia (26;24), (25;21), (25:20)

Polska: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak

Brazylia: Bruno Rezende, Fernando Kreling „Cachopa”,  Alan Souza, Felipe Roque, Joandy Leal, Ricardo Lucarelli, Henrique Honorato, Adriano Fernandes, Flavio Gaulberto, Lucas Saatkamp, Judson Amabel, Otavio Pinto, Thales Hoss, Maique Reis