Polskie siatkarki pokonały Serbię 3:2 w trzecim spotkaniu grupy D Mistrzostw Świata U19. Polki pewnie wygrały dwa pierwsze sety. Następne dwa jednak przegrały, ale były skuteczniejsze w tie-breaku.

Premierowa odsłona meczu w wykonaniu podopiecznych Waldemara Kawki była bardzo jednostronna. Polki szybko zaczęły budować przewagę, a ich rywalki sprawiały wrażenie zagubionych i popełniały błędy. Polki wygrały pierwszego seta wynikiem 25:13 i były skuteczniejsze niemal w każdym aspekcie. Druga partia miała podobny przebieg i zakończyła się identycznym wynikiem.

Wraz z upływem meczu Serbki zaczęły grać coraz lepiej i poprawiły swoją skuteczność w ataku. Przełożyło się to na wynik spotkania. Serbskie siatkarki wygrały trzecią partię do 22 “oczek”, a nasze reprezentantki zaczęły się denerwować. Nie prezentowały się już tak dobrze jak na początku meczu, a rywalki rozkręcały się. Czwarty set zupełnie się nie ułożył Polkom, które przegrały 19:25.

Przyszedł czas na tie-break. W nim od samego początku toczyła się wyrównana walka. Przy zmianie stron dwa oczka zaliczki miała jednak Serbia. Polki nie rezygnowały i walczyły do końca. Zrobiło się świetne widowisko. Biało-czerwone wyszły na trzypunktowe prowadzenie (12:9), ale za sprawą trzech nieskutecznych ataków rywalki wyrównały. Końcówka przyniosła bardo dużo emocji, ale ostatecznie to nasze siatkarki zwyciężyły 15:13.

Podopieczne trenera Waldemara Kawki we wcześniejszych meczach rozegranych w chorwackim Osijeku pokonały Meksyk 3:1 i Koreę Południową 3:0. W kolejnych meczach grupy D reprezentacja Polski zagra ze Stanami Zjednoczonymi (sobota 5 sierpnia, godzina 21.00) oraz z Japonią (niedziela 6 sierpnia, godzina 20.00). Mistrzostwa Świata siatkarek U19 są rozgrywane w Chorwacji i na Węgrzech. W turnieju występują 24 drużyny podzielone na cztery grupy po sześć zespołów. Cztery najlepsze zespoły z każdej z grup awansują do 1/8 finału.