Polskie siatkarki po wczorajszej porażce tym razem pokonały reprezentację Turcji w meczu towarzyskim rozgrywanym w Mielcu. Był to ostatni z trzech sparingów zaplanowanych z Turczynkami.

W poprzednich spotkaniach Biało-Czerwone wygrały 3:1 w Krośnie oraz przegrały 2:3 w Mielcu. Dzisiaj rozegrały kolejne dobre spotkanie, co dodaje optymizmu przed Mistrzostwami Europy.

Pierwszy set padł łupem naszych rywalek. Polki przez długi czas grały wyrównaną partię, ale końcówka należała już do Turczynek. Drugi set toczył się całkowicie pod dyktando Polek, o czym świadczy końcowy wynik. Zdecydowanie gorzej nasze siatkarki rozpoczęły partię trzecią. W pewnym momencie wynik “uciekł” nam już do stanu 12:17. Wtedy jednak nastąpiła cała seria punktów zdobytych przez Biało-Czerwone. Ostatecznie tego seta Polki wygrały do 20 i objęły prowadzenie w całym meczu. Dobrą grę kontynuuowały także w czwartej, jak się okazało, ostatniej partii. Dobrze funkcjonujący atak, niezłe przyjęcie, a także skuteczny blok pozwoliły na wypracowanie sobie przewagi, a następnie zakończenie meczu zwycięstwem 3:1.

Z powodu urazu w tym spotkaniu nie zagrała Malwina Smarzek. Na razie niewiadomo jak poważna jest dolegliwość naszej atakującej. Już 15. sierpnia ruszają Mistrzostwa Europy, oczywiście z udziałem Biało-Czerwonych.

Polska 3:1 Turcja (22:25, 25:19, 25:20, 25:22)

Polska: Magdalena Stysiak, Monika Fedusio, Joanna Wołosz, Aleksandra Gryka, Olivia Różański, Magdalena Jurczyk, Maria Stenzel.