Dziś reprezentantki Polski zaczęły swoją rywalizację w Mistrzostwach Europy. Inauguracyjny mecz zaczęły starciem z drużyną Słowenii, w którym zwyciężyły bez straty seta. Kolejny pojedynek z udziałem Polek już w niedzielę z reprezentacją Węgier.

Polska – Słowenia 3:0 (25:19), (25:14), (25:19)

Początek pierwszego seta nie wychodził Polkom. Popełniały błędy, które Słowenki wykorzystywały i wyszły na prowadzenie 6:4, utrzymując dwa oczka przewagi. Po pięknym asie serwisowym Magdaleny Stysiak zdołaliśmy w końcu wyrównać (12:12). Chwilę później po raz pierwszy w tym meczu biało-czerwone wyszły na prowadzenie (15:13). Rywalki odrobiły straty, ale Polki szybko się obudziły i wypracowały bezpieczną przewagę, którą utrzymały do końca pierwszej partii, wygrywając ją 25:19.

W drugiej odsłonie nasze reprezentantki od początku wyszły na prowadzenie, które w pewnym momencie przy stanie 15:8 wynosiło nawet 7 oczek przewagi nad ekipą Słowenii. Ewidentnie Polki poczuły rytm gry i podwyższały wynik bawiąc się grą. Finalnie łatwo wygrały drugiego seta 25:14.

W pierwszym fragmencie trzeciej partii Polki wyszły na prowadzenie 5:2, w tym 4 punkty zdobyła wyróżniająca się dziś Korneluk. Przy stanie 10:9 zawodniczki Słowenii miały lepszy moment i były blisko wyrównania. Jednak biało-czerwone potrafiły utrzymać 2-3 oczka przewagi w nerwowych sytuacjach. Dobra zagrywka w końcówce meczu Martyny Łukasik pozwoliła powiększyć wynik i grać z bezpieczną przewagą. Ostatecznie Polki wygrały 3 set 25:19 i tym samym cały mecz 3:0.

Pierwsza 6-stka: Agnieszka Korneluk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Joanna Wołosz, Olivia Różański, Magdalena Jurczyk, Maria Stenzel.