Od środowych kwalifikacji rozpoczął się turniej Beach Pro Tour Elite 16 w Paryżu rozgrywany na kortach Rolanda Garrosa. Niestety nasza jedyna para walcząca o awans do głównej drabinki – Piotr Kantor/Jakub Zdybek odpadła w pierwszej rundzie.

Lepiej w mecz weszli rywale z Litwy, którzy już na początku wyszli na trzypunktowe prowadzenie 5-2. Stankevisius/Knasas nie zatrzymywali się i dzięki kolejnym udanym akcjom powiększyli prowadzenie do stanu 9-4. Piotr Kantor i Jakub Zdybek zaliczyli zryw zdobywając trzy “oczka” z rzędu ale to dalej rywale zza północno-wschodniej granicy znajdowali się na prowadzeniu. Przez kolejne piłki tego meczu oglądaliśmy zaciętą walkę i grę punkt za punkt. Finalnie Litwini, którzy są podopiecznymi polskiego trenera Roberta Żuchowskiego wygrali premierową partię 21-17.

Drugiego seta również lepiej rozpoczęli Stankevisius/Knasas, którzy szybko wypracowali przewagę nad Kantorem/Zdybkiem (4-1). Litwini z biegiem czasu powiększali swoje prowadzenie. Na przerwę techniczną obie pary schodziły przy wyniku 13-8 na korzyść pary z Litwy.  Po powrocie na piasek rywale zwiększyli przewagę nad Polakami, dla których wygrana w tym meczu coraz bardziej się oddalała. Stankevisius/Knasas przy stanie 20-13 wprowadzali do gry pierwszą piłkę meczową. Biało-Czerwoni próbowali jeszcze pozostać w spotkaniu broniąc trzy meczbole. Ale mimo to wygrali Liwini 21-16 awansując do drugiej rundy kwalifikacji w Paryżu. Jak się później okazało również musieli obejść się smakiem, gdyż ulegli Brazylijczykom Pedro Solberg/Guto 1-2.

Kantor/Zdybek – Stankevisius/Knasas (Litwa) 0:2
(17:21, 16:21)

Turniej Beach Pro Tour Elite 16 w Paryżu był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata. Pozostaję nam życzyć powodzenia i liczyć na lepszą grę naszego duetu. Natomiast po kontuzji odniesionej w Gstaad do rywalizacji powraca Michał Bryl w parze z Bartoszem Łosiakiem. Polacy trafili do grupy B, gdzie zmierzą się z: Perusić/Schwainer (Czechy), Ehlers/Wickler (Niemcy) oraz Grimalt M./Grimlat E. (Chile).