Biało-czerwoni w drugim starciu turnieju kwalifikacyjnego w Xi’an zmierzyli się z reprezentacją Bułgarii. Polacy w pierwszym meczu pokonali Belgów 3:2, a Bułgarzy wygrali z gospodarzami turnieju- Chinami- 3:0. Dzisiejszy mecz Polacy rozpoczęli w składzie: Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz i Jakub Popiwczak.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, jednak już po kilku akcjach Polakom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Biało-czerwonym udało się w następnych akcjach podwyższyć przewagę (8:5). Niestety Bułgarzy szybko doprowadzili do wyrównania (8:8), po doprowadzeniu do remisu gra toczyła się punkt za punkt. Minimalną przewagę w połowie seta uzyskali nasi rywale (11:13), ale Polacy szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie (15:14). Biało-czerwoni kontrolowali wynik do końcówki seta, kiedy to na prowadzenie wyszli nasi rywale (23:24). Na szczęście Polakom udało się obronić tą piłkę, a następnie to nasi siatkarze stanęli przed szansą na wygranie seta. Biało-czerwoni zakończyli seta wynikiem 26:24.

Drugi set rozpoczął się świetnie dla polskiej drużyny, Polacy szybko wyszli na prowadzenie (6:2). Bułgarzy jednak bardzo szybko zniwelowali tą stratę (7:6). Biało-czerwoni na szczęście odskoczyli rywalom na trzy punkty (10:7) i utrzymywali bezpieczną przewagę. W końcówce seta Polakom udało się nawet podwyższyć prowadzenie (23:18). Drugi set zakończył się wynikiem 25:20 dla polskiej reprezentacji.

Trzecią partię lepiej zaczęli Bułgarzy. Objęli minimalne prowadzenie (3:5), ale bardzo szybko je utracili (6:5). Od tego momentu Polacy zaczęli stopniowo powiększać swoją przewagę. Prowadzili 10:7, następnie przewaga wynosiła już 4 punkty (13:9). W pewnym momencie biało-czerwoni prowadzili już nawet pięcioma punktami (16:11). Niestety w tym momencie coś w grze polskiej ekipy się zacięło i Bułgarzy zdołali doprowadzić do remisu. Następnie gra toczyła się punkt za punkt. Polacy wyszli na prowadzenie 22:20 i jak się później okazało, nie oddali już tej przewagi do końca seta. Biało-czerwoni wygrali seta 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Jutro naszych siatkarzy czeka dzień przerwy, do gry Polacy wracają we wtorek (3.10). Ich rywalem będzie reprezentacja Kanady. Spotkanie rozpocznie się o 10:00.

Polska- Bułgaria 3:0 (26:24, 25:20, 25:21)