W środę w europejskich pucharach rywalizowały dwie polskie ekipy. W drugiej rundzie FIBA Europe Cup Legia Warszawa uległa na wyjeździe tureckiemu Bahcesehir 90:100. Z kolei Mistrz Polski, King Szczecin pokonał niemiecki Ludwigsburg i wciąż pozostaje w grze o wyjście z grupy Ligi Mistrzów

King Szczecin — MHP Riesen Ludwigsburg 80:60 (22:12, 20:14, 11:17, 27:17)

Dla aktualnego Mistrza naszego kraju było to spotkanie, które musieli wygrać, aby przedłużyć szansę na wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Zadanie te nie było proste, bowiem do Szczecina przyjechał niemiecki Ludwigsburg (wygrali pierwsze spotkanie 82:78)

Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego wzięli się do roboty od samego początku, rozpoczynając mecz od serii 12:4. Ich przewaga w kolejnych fragmentach pierwszej kwarty rosła, a po dziesięciu minutach prowadzili 22:12. W drugiej części pierwszej połowy szczecinianie nie zwalniali tempa i wciąż budowali przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 17 punktów (36:19). Od tego stanu Ludwigsburg zanotował serię 7:0 i zbliżył się dna dystans 10 oczek. Tym samym odpowiedział King, schodząc na przerwę przy wyniku – 42:26

Po zmianie stron niemiecka ekipa próbowała zniwelować poniesione wcześniej straty, lecz za każdym razem obronną ręką wychodzili z tego gospodarze. Przy stanie 50:34 MHP zdobył 9 oczek z rzędu i po raz pierwszy od dłuższego czasu ich strata nie wynosiła dwucyfrówki. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników było 53:43. Ostatnie dziesięć minut odbywało się pod dyktando zespołu z województwa zachodniopomorskiego, a ich licznik rzuconych punktów zatrzymał się na 80 przy 60 straconych. Tym samym King Szczecin odnosi arcyważne zwycięstwo, które pozwala awansować w tabeli na 2. miejsce i daje nadzieję na wyjście z grupy. Warunkiem jest jednak zwycięstwo z Sassari w ostatniej kolejce

5. kolejka Ligi Mistrzów — Grupa D

Szczecin: Mazurczak 19, Udeze 18, Cuthbertson 10 (10 zbiórek), Nowakowski 8, Borowski 6, Matczak 6, Żołnierewicz 6, Meier 5, Woodson 2, Łabinowicz 0, Żmudzki 0

Ludwigsburg: Bartolo 14, Buie 11, Graves 10, Lewis 7, Edigin 6, Patrick 6, Childs 3, Hammond 3, Melson 0

Bahcesehir College Stambuł — Legia Warszawa 100:90 (25:26, 34:26, 20:16, 21:22)

Swoją przygodę z drugim etapem FIBA Europe Cup rozpoczęła także warszawska Legia od wyjazdowego spotkania z tureckim Bahcesehirem. Pierwsza część starcia była ofensywna i zakończyła się minimalnym prowadzeniem Legionistów – 26:25. Wyższy bieg gospodarze wrzucili w II kwarcie, gdzie zaaplikowali stołecznej ekipie aż 34 oczka, co pozwoliła im prowadzić do przerwy – 59:52

Po zmianie stron turecka drużyna systematycznie zwiększała wcześniej wypracowaną przewagą, która przed ostatnimi dziesięcioma minutami wynosiła jedenaście punktów. Stambuł nie wypuścił już zwycięstwa z rąk i pokonał Legie 100:90

Druga runda FIBA Europe Cup — Grupa L

Stambuł: Scrubb 19, Taylor 19, Mutaf 12, Baygul 11, Cavanaugh 11, Boutsiele 9, Bouteille 5, Candan 5, Guven 5, Tuluoglu 4, Ozdemir 0

Warszawa: Pipes Jr 20, Kolenda 16, Cowels 11, Vital 11, Holman 10, Ponitka 8, Wyka 7, Kulka 5, Sobin 2