Ekspresowo do ćwierćfinału awansowali dzisiaj Jan Zieliński  i Hugo Nys. Polak i Monakijczyk w 1/8 finału turnieju ATP 500 w Barcelonie pokonali Sebastiana Baeza i Tomasa Martina Etcheverrego 6:1, 6:3.

Argentyńczycy byli wygodnymi rywalami na początek. Nie wygrali oni bowiem wspólnie w tym roku żadnego deblowego spotkania. Dlatego to Nys i Zieliński byli uważani za głównych faworytów i to się sprawdziło.

Pierwszy set trwał zaledwie 21 minut. Rywale zdołali wygrać tylko jednego gema przy swoim podaniu, podczas gdy Polak i Monakijczyk pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe. Dwukrotnie przełamali przeciwników i set zakończył się wynikiem 6:1.

W drugiej partii Argentyńczycy postanowili trochę powalczyć. Do połowy seta wygrywali swoje podania, z resztą podobnie jak Zieliński i Nys. W siódmym gemie polsko-monakijska para wykorzystała break pointa i wyszła na prowadzenie. Chwilę później na tablicy wyników było już 5:3. Wtedy po raz kolejny Baez i Etcheverry stracili podanie, dzięki czemu Jan Zieliński i Hugo Nys zameldowali się w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Barcelonie. Ich kolejnymi rywalami będą rozstawieni z “4” Santiago Gonzalez i Edouard Roger-Vasselin.