Polsko-monakijski duet zmierzył się w 1/8 finale turnieju w Melbourne z brytyjsko-holenderską parą – Lloyd Glasspool/Jean-Julier Rojer. Ubiegłoroczni finaliści są na dobrej drodze, aby powtórzyć sukces z 2023 roku.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla polsko-monakijskiej pary. Zieliński/Nys w pierwszym gemie przełamali podanie rywali, a po chwili prowadzili już 2:0, wykorzystując swoje podanie. W czwartym gemie rywale mieli okazję, aby wyrównać stan spotkania. Zieliński i Nys na szczęście wybronili się przed break pointem rywali i utrzymali prowadzenie. Niestety, kilka minut później Glasspool/Rojer doprowadzili do remisu. W szóstym gemie wykorzystali break pointa, i wyrównali stan spotkania (3:3). Następnie przy swoim podaniu brytyjsko-holenderska para wyszła na prowadzenie 4:3. Zieliński i Nys mieli okazję na przełamanie podania rywali, jednak nie wykorzystali break pointa. W ósmym gemie, niestety, po raz kolejny Zieliński i Nys stracili swoje podanie. Rywale wykorzystali trzeciego break pointa i prowadzili już 5:3. W dziewiątym gemie Glasspool i Bojer wykorzystali swoje podanie i wygrali pierwszą partię 6:3.

Drugi set był niezwykle wyrównany. Już w pierwszym gemie Zieliński/Nys musieli bronić swojego podania, na szczęście wybronili break pointa rywali i prowadzili 1:0. Następnie, aż do stanu, 5:4 dla Zielińskiego i Nysa żadna z par nie miała okazji do przełamania podania rywali. W dziesiątym gemie, przy podaniu brytyjsko-holenderskiej pary, Zieliński i Nys wykorzystali drugiego break pointa. Dzięki temu, polsko-monakijski duet zwyciężył drugą partię 6:4.

O awansie do ćwierćfinału Australian Open zadecydował więc trzeci set. Żadna z par przez 12 gemów, nie była w stanie przesądzić rywalizacji na swoją stronę. O losach tego meczu musiał rozstrzygnąć więc super tie-break. Pierwszy punkt w tie-breaku zdobyli Zieliński/Nys. Glasspool i Bojer po chwili wyrównali stan rywalizacji, jednak następnie stracili swoje drugie podanie. Zieliński i Nys poszli za ciosem, i po zdobyciu dwóch punktów przy własnej zagrywce, następnie ponownie przełamali podanie rywali. Dzięki temu, prowadzili już 5:1. Rywale nie byli w stanie już odrobić tych strat, a Zieliński z Nysem przy stanie 7:2, po raz kolejny przełamali rywali. Polsko-monakijski duet pewnie zmierzał po awans do ćwierćfinału turnieju w Melbourne. Ostatecznie wygrali super tie-breaka 10:3

Polsko-monakijski duet zmierzy się w ćwierćfinale Australian Open z niemiecką parą – Dominik Koepfer/Yannick Hanfmann.

J. Zieliński/H. Nys – L. Glasspool/J-J Bojer 3:6, 6:4, 7 (10): 6 (3).

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!